Rubriky:

Češi

Voráček byl u tří gólů, přesto říkal: Mohl jsem vytvořit víc šancí, ale to přijde

22. dubna 2015 21:02 - Znojmo

V NHL byl Jakub Voráček druhým nejlepším nahrávačem základní části za washingtonským Švédem Bäckströmem a svoji extra úroveň potvrdil i v reprezentačním dresu ve Znojmě. Asistencemi se podílel na třech gólech při výhře 4:1 nad Finskem. „I když ta třetí byla asi jen dopsaná,“ usmíval se ryšavý útočník Philadelphie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ale všechno šlo podle plánu, je to tak?

Oslabení jsme hráli výborně, to bude hrozně důležité na šampionátu. A taky nám šly přesilovky. Měli jsme pět přesilovek a dali v nich dva góly, takže to bylo zasloužené vítězství. Ale o bodech to není. Hlavně, že se vyhraje a je dobrý pocit ze hry.

Nelekl jste se rychle inkasovaného gólu, který jste viděl dost zblízka?

Start jsem si přál lepší. Chyby se ale stávají. Hlavně, že pak Saša zavřel branku a my začali dávat nějaké góly.

Byly doby, kdy jste byl považován spíš za střelce, ale teď jste hlavně asistent. Čím to je?

Já jsem od Vánoc dal čtyři góly. Spíš jsem nahrávač, tak doufejme, že se forma zase na začátku šampionátu trochu chytí. Jakmile vyhrajeme zápas, tak je ale úplně jedno, kdo dá góly.

Jak jste se sehráli v přesilovkách?

Ráno jsme se domluvili, dostali jsme se na stejnou vlnu. Zvlášť když Finové chtěli rychle přistupovat. Důležité bylo je roztáhnout, trochu unavit a pak se ty uličky zvětší. To se přesně stalo, každý dělal svoji práci.

Co pro vás bylo nejtěžší?

To široké kluziště. Načasování je jiné, musíte jezdit jinak. Zastavíte jednou a musíte střídat, zvlášť proti Finům, kteří výborně bruslí. První třetina byla jakžtakž, pak se to rozjelo. Ještě potřebuju větší klid s pukem, pár přihrávek jsem tlačil, mohl jsem vytvořit ještě víc šancí. Ale to přijde.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..