Rubriky:

Češi

Růžička: Ještě hodně věcí musíme vylepšit. Ale jsem nadšený, jak mužstvo bojuje

9. května 2015 10:34 - Praha

Poprvé na domácím mistrovství světa udrželi čisté konto, když Rakousko porazili 4:0, trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička ale moc spokojený nebyl. V první třetině totiž jeho svěřencům outsider hodně zatápěl a nebýt skvělých zákroků gólmana Pavelce, mohl jít i do vedení. „Pořád potřebujeme ještě hodně věcí vylepšit. Hlavně obrannou hru,“ uvědomuje si Růžička.

 

David W Cerny, Reuters

„V první třetině nám chyběl pohyb, soupeř dobře bránil a chodil do rychlých protiútoků. Hodně nás podržel Ondra Pavelec, protože Rakušané se dostali do dvou tutových šancí a on to chytil," chválil brankáře Winnipegu, který do české branky nastoupil místo Saláka v průběhu druhého zápasu turnaje s Lotyšskem za stavu 0:2 a od té doby už v ní vydržel.

Zapojte se i vy do benefiční dražby hokejových relikvií, jejíž výtěžek podpoří terapeutické centrum Modré dveře pro pacienty trpící duševními poruchami.

„Ondra chytá dobře, proti Rakušanům výborně. Neměl moc zákroků, ale chytil čtyři pět gólů, kdy tam byl soupeř sám před brankou. Vždy už jsem to tam viděl a on to vykopl. Je vidět, že si začíná věřit. Není proč cokoliv měnit," řekl Růžička a ocenil výkon svého týmu od druhé třetiny.

„Od poloviny zápasu jsme si svým forčekingem vytvořili obrovský tlak. Soupeř nemohl v obranném pásmu rozehrát kotouče, a když jsme dali první a druhý gól, začalo mužstvo hrát úplně jinak," všiml si Růžička, podle něhož se po Voráčkově gólu jen sedm vteřin po začátku třetí třetiny zbytek zápas už jen dohrával.

Červenka u Jágra? Docela dobré, ale je to Rakousko

Před zápasem Růžička udělal několik změn v útočných formacích, k Jágrovi s Janem Kovářem se na levé křídlo druhé řady posunul Roman Červenka. „Výkony nechci hodnotit, ideální složení pořád hledáme. Potřebujeme u Jardy někoho, kdo se udrží na puku a trošku tak Jardovi udělá prostor. Dnes to bylo docela dobré, ale je to Rakousko..."

Zatímco v prvních třech zápasech českému týmy skvěle fungovaly přesilové hry, proti Francii a Rakousku z deseti využili jen jedinou. „Nehrajeme je špatně, ale není tam koncovka. Zezačátku jsme to hráli na Kubu Nakládala, který má dobrou střelu. Teď to hrajeme moc zespodu a on to nedostává na volej," mrzí Růžičku.

„Ale jsem nadšený z toho, že má mužstvo obrovskou bojovnost. Za jakéhokoliv stavu. Moc si toho vážím," těší Růžičku a už přemýšlí o dalším soupeři, kterým bude v neděli Německo. „Těžko říct, jak to bude vypadat, ale čekám těžší zápas než proti Francii a Rakousku. Se Švédy hráli Němci výborně, dokázali se vrátit do zápasu, a i když prohráli, tak Švédy tlačili. Musíme do utkání vstoupit mnohem lépe než s Rakušany."

Jan Škvor, Jan Švanda, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..