Rubriky:

Češi

Cesta k postupu přes Finy má vést přes první trefu. Jak uspět ve čtvrtfinále?

14. května 2015 16:58 - Praha

K vysněným zápasům o medaile se Češi dostanou jedině přes vyřazení Finska a to může být pekelná šichta. „Pořád vyrábíme na můj vkus moc chyb. Jestli to ve čtvrtfinále razantně nezlepšíme, budeme mít velký problém,“ tuší i trenér Vladimír Růžička.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Finové mají podle něj perfektně propracovaný systém a umí hrát nesmírně zodpovědně. „Půjde hodně o první gól, tak by měla vést naše cesta. Sice jsme tady už předvedli, že umíme otáčet zápasy, ale čtvrtfinále je specifické. Musíme mít od začátku, a to zdůrazňuju, dobrý pohyb. Využít celé pásmo a rozpohybovat obranný box Finů," uvažuje kouč.

Zapojte se i vy do benefiční dražby hokejových relikvií, jejíž výtěžek podpoří terapeutické centrum Modré dveře pro pacienty trpící duševními poruchami.

Hodně přemýšlí i o tom, jak setřást z reprezentantů veliké očekávání v domácím prostředí. „Není to jednoduché, když přijde sedmnáct tisíc lidí a všichni chtějí vidět vítězství," míní Růžička.

„Domácí prostředí musí být naší výhodou. Moc mě baví, jak nás diváci ženou, jak skáče celá hala. Nemůžeme se vymlouvat na nějaký tlak," uvažuje obránce Jakub Nakládal. „Teď to čekám ještě vyhrocenější než ve skupině, lidi budou víc řvát. Hlavně nesmíme kazit, chyby by nás stály vítězství," ví Tomáš Hertl.

Jak uspět ve čtvrtfinále
Nepropadat v pásmu. Bleskové finské protiútoky jsou účinné a hrozí, jakmile čeští hráči zůstanou za pukem.
Překážet Rinnemu. Co finský brankář vidí, chytí. Když bude mít zakrytý výhled, české šance na gól to zvýší.
Hrát jednoduše. V obraně raději vyhodit puk než složitě vymýšlet a v útoku spíš střílet než kombinovat.
Nenechat se vybláznit. Skvělá divácká kulisa dokáže hráče vyburcovat, ale ti musí zachovat chladnou hlavu a nepanikařit.
kez, bum, Sport.cz

Postoupí čeští hokejisté přes Finsko do semifinále mistrovství světa?

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..