Výhru nad Finskem sledovalo v průměru 1,9 miliónu diváků

Čtvrteční vítězství českých hokejistů ve čtvrtfinále mistrovství světa s Finskem 5:3 vidělo na programu ČT sport v průměru 1,9 miliónu diváků nad 15 let. Zápas se tak stal nejsledovanějším utkáním šampionátu v Praze a Ostravě. Třetí třetinu vidělo dokonce 2,7 miliónu diváků. Vyplývá to z údajů ATO-Mediaresearch.

Radost českých fandů na Václavském náměstí při čtvrfinále MS s Finy.

Večerní zápas sledovala téměř polovina televizních diváků. V závěru dramatického utkání měly stanici ČT sport zapnuty dokonce víc než dvě třetiny lidí u obrazovek. Z pohledu diváckého podílu se čtvrtek stal nejúspěšnějším dnem v historii programu ČT sport (28,44 procenta).

Druhým nejsledovanějším zápasem českého týmu bylo nedělní utkání s Německem. Vítězství domácích 4:2 zhlédlo v průměru 1,57 miliónu diváků ČT sport.

České hokejisty v sobotu čeká semifinále s Kanadou.