Kdybych to trefil, zápas by vypadal jinak, vyčítal si Zaťovič minutí prázdné brány

Byl to jeden z klíčových okamžiků celého semifinále. Jinak výtečně chytající Mike Smith udělal v 6. minutě při rozehrávce za vlastní brankou hrubou chybu, místo obránci Davidu Savardovi naservíroval puk přesně k nohám Martina Zaťoviče, jenž však zcela odkrytou kanadskou klec minul. Čeští hokejisté vzápětí inkasovali úvodní gól z hole Taylora Halla a zvrátit skóre se jim ve zbytku střetnutí už nepodařilo. Po porážce 0:2 si o zlato na světovém šampionátu zahraje v neděli večer výběr Javorových listů.

Český útočník Martin Zaťovič (vlevo) a kanadský obránce David Savard v semifinále MS.

Čeští fanoušci o semifinále s Kanadou

Měli jste slibný start do utkání. Hned zkraje zápasu si vytvořili několik velkých šancí. Vy sám jste mohl skórovat, opuštěnou branku ale minul. Jak moc vás tento moment mrzí?

Kdybych to trefil, tak ten zápas vypadá asi jinak. Měli jsme dobrý začátek, ale nedali jsme góly a soupeř nás pak potrestal. Škoda, že jsem ten gól nedal, bylo by to jiné.

Jak celkově hodnotíte semifinálový duel s Kanadou?

Zápas byl z obou stran dobrej, bylo to hodně vyrovnaný, akorát nám ten gól tam nepadl a oni dali dva.

Ve druhé třetině jste se už do vyložených příležitostí tolik nedostávali. Soupeř vás přestřílel. Čím si to vysvětlujete?

Góly vás trochu srazí. Soupeř vyroste, víc si věří a oni si hráli pořád svoje. Prostě hráli, co potřebovali a my jsme se do nich museli tlačit. Pak i ty síly odcházejí víc. Když ovšem vedete 2:0, tak si to hlídáte.

Ve třetí třetině se Kanaďané soustředili především na defenzivu. Bylo těžké v jejich obraně najít skulinu?

My jsme je tlačili, ale do branky nám to nepadlo. Jak už jsem říkal, oni si hráli, co potřebovali. Dávali ty puky o plexisklo ven a to jim stačilo.

Zklamání je velké, turnaj pro vás ale ještě nekončí. Jak obtížné bude připravit se na nedělní duel o bronz?

Každý zápas je tady těžký. Ale je to poslední utkání sezóny a my chceme medaili. Zítra chceme vyhrát.

Který tým byste si přál do zápasu o třetí místo? Rusko, nebo USA?

V semifinále jsou čtyři nejlepší soupeři na světě, člověk si už nevybere. Zítra ale chceme vybojovat medaili.