Rubriky:

Ostatní

Že je Jágr v české sestavě? Nejsem překvapený, když předvádí takové výkony, tvrdí Crosby

1. května 2015 15:19 - Praha

V NHL se osekávají, nadávají si a klidně i shodí rukavice. Ve čtvrtek večer ale společně trénovali v jedné lajně a šlo jim to skvěle. Pensylvánští rivalové Claude Giroux z Philadelphie a pittsburský Sidney Crosby dnes rozehrají mistrovství světa v dresu Kanady. „To je na hokeji legrační. Bojujete proti sobě a pak se najednou zničehonic objevíte ve stejném týmu a snažíte se společně vyhrát,“ tvrdil kapitán Tučňáků, největší hvězda, jaká se na šampionátu objeví.

 

Profimedia.cz

Vážně je vše zapomenuto? S Flyers to jsou vždycky pěkné řežby.
Až se vrátíme, všechno se zase vrátí do normálu (směje se). Ale teď máme stejný cíl.

Co tedy od mistrovství čekáte?
Těším se. Pokaždé je fajn reprezentovat svou zemi. Bude to skvělý turnaj s velkou konkurencí a těším se na naši kanadskou partu.

Máte tým na zlato?
Uvidíme, máme hodně talentu a rychlosti. Musíme si zvyknout na větší kluziště, všechny týmy tady ale mají šikovné a rychlé hráče. Je potřeba se rychle přizpůsobit. Máme tu dost kluků, kteří umí tvořit hru.

Kdy jste se rozhodl, že si prodloužíte sezónu?
Chtěl jsem hrát dál. V play off chcete postoupit co nejdál, místo jsem skončil brzy a cítil jsem se zdravý. Reprezentovat Kanadu je pokaždé velká výzva a byl jsem rád, že jsem měl tu možnost do Prahy přijet.

Je vaší hlavní motivací Triple Gold Club? Stanley Cup máte, olympijská zlata vlastníte hned dvě, teď ještě ten světový titul...
Je to ohromná výzva a bylo by skvělé se do té skupiny hráčů dostat. Není to snadné. To je důvod, proč to dokázalo jen několik hráčů. (Celkem 25, z toho osm Kanaďanů - pozn.)

Jména v kanadské sestavě vzbuzují respekt, cítíte to taky tak?
Máme dost hráčů, kteří umí dát gól. Nejdůležitější na těchto turnajích je, abychom se každý den zlepšovali a byli si jistí, že hrajeme dobře jako tým. Bude tu ale řada dalších výborných mužstev.

Co říkáte na domácí?
Českou soupisku jsem neviděl.

Takže nevíte, že Jágr hraje?
(Kroutí hlavou) Je to fantastické. Netuším, jak to dělá. Je to prostě neuvěřitelné. Stále je produktivní, v každém zápase je platný. Nejsem překvapený, že je v české sestavě hraje, když předvádí takové výkony.

Vybavíte si svoje první mistrovství světa v roce 2006?
Bylo to Lotyšsku v Rize, byl jsem nováček v NHL. Parádní zkušenost zahrát si s hráči jako je Brendan Shanahan, který tam byl kapitánem.

Po šampionátu jste tehdy vyrazil do Česka navštívit českého kamaráda z juniorky Zbyňka Hrdela.
Chtěl jsem ho vidět u něj doma v Milevsku. Byla to skvělá příležitost se za ním stavit a podívat se, kde žije. Bylo to super, skvělý zážitek.

Potkáte se znovu?
Chvíli jsme spolu mluvili. Moc často ale nejsme v kontaktu. Je to už dlouhá doba, co jsme spolu hráli, a těším se, že ho i s rodinou zase uvidím.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..