52. Jokipakka 0:4
53. Jokinen 0:5
Záznam online reportáže »

4. května 2015 22:23 - Ostrava

Hokejisté Finska na mistrovství světa v Ostravě v severském derby bez potíží přehráli Norsko 5:0. Favorit soupeře zničil výbornými přesilovkami, ve kterých vstřelil tři góly. Dvě branky a asistenci zaznamenal nejproduktivnější hráč play off finské ligy Joonas Kemppainen z mistrovského Oulu, brankář Pekka Rinne podruhé v řadě neinkasoval. Norové zatím na chvostu skupiny B čekají na první bodový zisk na šampionátu.

Petr Sznapka, ČTK

Finsko se po úvodní sprše od Spojených států pomalu rozjíždí. Houževnatého rivala ze Skandinávie uzemnilo hned první přesilovkou, ve které se už v šesté minutě trefou z vrcholu přesilovkové pyramidy trefil Lindell.

Početní výhody, v nichž v úvodních dvou zápasech na turnaji ani jednou neprosadili, dnes šly svěřencům Kariho Jalonena od ruky. Norsko svůj moment na zdramatizování zápletky promarnilo v padesátisekundové nevyužité přesile pět na tři na rozhraní první a druhé části.

Soupeř naopak v početní výhodě dále úřadoval. Lindellův ostrý příklep ve 29. minutě Volden vyrazil jen před Kemppainena, který pohotově doklepl, a jako přes kopírák vzala stejná dvojice i třetí gól při hře pět proti třem.

Finsko v závěru i přes úspornější rytmus ještě navýšilo výhru a během 56 sekund zapadly za bezmocného Voldena rány Jokipakky a Jokinena. Gólman Rinne si druhou nulu v řadě pohlídal i ve dvou oslabeních a na šampionátu už 122 minut nekapituloval. Tři sekundy před koncem mohl hattrick završit Kemppainen, ze sóla však Voldena nepřekonal.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina B (Ostrava):
Norsko - Finsko 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Lindell (Jokinen, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. J. Jokinen (Salmela, Barkov). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Mayer (USA) - Dahmen (Švéd.), Lederer (ČR). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:3. Diváci: 6634.
Norsko: Volden - Nörstebö, Hölös, Tollefsen, Trygg, Sörvik, Bonsaksen - M. Olimb, Thoresen, Ask - Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen - Forsberg, Bastiansen, Trettenes - Stene, Roest, Röymark. Trenér: Roy Johansen.
Finsko: Rinne - Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä - Ruutu, Kontiola, Aaltonen - Barkov, J. Jokinen, Donskoi - Louhivaara, Hytönen, Pihlström - Pesonen, Kemppainen, Komarov. Trenér: Kari Jalonen.

Časová osa: Ostatní