Rubriky:

Ostatní

Možná kdyby tak Rusové nasadili Putina, ten dal osm gólů..., psal kanadský novinář z MS

18. května 2015 10:52

Kanadský tisk při vrcholících bojích o Stanleyův pohár tradičně nevěnuje nijak zvýšenou pozornost triumfu hokejistů Javorových listů na mistrovství světa v Praze. Internetové stránky téměř všech listů z kolébky hokeje informují prostřednictvím agenturní zprávy Canadiens Press o tom, že "Kanada vyhrála zlato na hokejovém mistrovství světa". Výjimkou je Edmonton Sun, pro který přinášel zpravodajství přímo z Prahy jediný kanadský píšící novinář na šampionátu Terry Jones.

 

Alexei Nikolsky, ČTK/AP

"Kanada zničila Rusko a dosáhla na zlato," napsal člen hokejové Síně slávy v Torontu o 25. triumfu Kanady na světových šampionátech. Uznávaný Jones, jehož sloupky v The Sun se čtou v celé Kanadě přes čtyřicet let, použil po suverénním výkonu Kanady ve finále proti Rusku a výhře 6:1 narážku na hokejovou vášeň ruského prezidenta Vladimira Putina.

"Možná kdyby Rusové zařadili do sestavy Vladimira Putina, dvaašedesátiletého prezidenta, který dovedl v sobotu v Soči All Star tým složený z bývalých hráčů NHL osmi góly k vítězství 18:6... Rusové měli v sestavě čerstvou posilu Alexe Ovečkina, Jevgenije Malkina, Ilju Kovalčuka a řadu hvězd z NHL a dali včera Kanadě jediný gól," napsal Jones.

"Kanada tak vyhrála 25. zlatou medaili v naší národní historii. Ale je to jen jedna část příběhu. Další je fakt, že Kanada porazila Rusko 6:1. To je nejvyšší výhra Kanady v jakémkoliv utkání o zlato proti hokejové mocnosti na mistrovství světa, olympijských hrách, Kanadském poháru nebo Světovém poháru," podtrhla suverénní triumf nad Ruskem novinářská legenda, která v mixzóně dělá rozhovory s hráči kvůli zdravotním problémům z připravené židličky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..