Vrabcová-Nývltová ozdobila debut v půlmaratonu dobrým časem

Lyžařka Eva Vrabcová-Nývltová zaběhla při svém půlmaratonském debutu v Ústí nad Labem druhý nejlepší čas české historie 1:12:11. Účastnice tří zimních olympiád dnes obsadila páté místo se ztrátou necelých čtyř minut na vítěznou Keňanku Peres Jepchirchirovou.

Eva Vrabcová-Nývltová si při pražské Birell Grand Prix připsala vítězství mezi českými běžkyněmi. Dařilo se jí i v Ústí.

Vrabcová-Nývltová, která v posledních letech úspěšně kombinuje lyže a běh a loni získala například mistrovský titul v silničním závodu z Běchovic do Prahy, zaostala o minutu a devět sekund za českým rekordem Aleny Peterkové z roku 1994.

"Byl to pro mě skvělý zážitek. Čas mi potvrdil, abych pokračovala v nastoupené cestě. Můj sen žije dál. Ráda bych na jaře běžela maraton a pokusila se kvalifikovat na olympijské hry v Riu de Janeiro," uvedla Vrabcová-Nývltová.

Jepchirchirová navázala na týden staré prvenství z pražské Birell Grand Prix, které ozdobila nejlepším časem roku 30:55. Dnešním výkonem zlepšila traťový rekord a zařadila se na sedmé místo letošních světových tabulek.

Závod mužů vyhrál devatenáctiletý Eritrejec Merhawi Kesete za 1:00:58, o 20 sekund tak zaostal za traťovým rekordem Keňan Philemona Lima z roku 2013. Nejlepší z českých běžců Vít Pavlišta skončil čtrnáctý.