Packers v NFL stále perfektní

nfl.cz

Quarterback Green Bay Packers – Aaron Rodgers – dokázal v závěrečném drivu pondělního zápasu proti New Yorku Giants zkompletovat přihrávky pro 24, 27 a 18 yardů a dostal tak míč během necelé minuty na polovinu Giants. Mason Crosby rozhodl následným 31yardovým field goalem v posledních sekundách závěrečné čtvrtiny o vítězství Green Bay Packers.

Packers porazili Giants rozdílem tří bodů

Aaron Rodgers zkompletoval v rozhodujícím drivu všechny své čtyři přihrávky, včetně první 24yardové, která proletěla těsně kolem linebackera Giants – Jacquina Williamse – a skončila v rukou tigh enda Jermichaela Finleyho. Následně Rodgers našel opět 24yardovou přihrávkou u levé postranní čáry Jordyho Nelsona a Packers se tak nacházeli již na 29yardové linii New Yorku. O pár chvil později přihrál míč pro zisk 18 yardů Gregu Jenningsovi – Packers si tři sekundy před koncem závěrečné čtvrtiny vzali timeout a Mason Crosby spolu s vypršením herního času proměnil 31yardový field goal, díky kterému nakonec Green Bay za stavu 38:35 zvítězili nad New Yorkem Giants.

Aaron Rodgers (28 ze 46 přihrávek, 369 yardů, 4 touchdowny, interception) k pondělnímu vítězství řekl: „Pokud vyhrajete takovýmto způsobem, je to opravdu skvělé. Už jsme zažili několik zápasů, během kterých jsme vyhráli o pár bodů, ale když dostanete míč necelou minutu před koncem na vlastní 20yardové linii a dokážete následně dostat míč do míst, odkud proměníte rozhodující field goal, pak se jedná pravděpodobně o nejlepší vítězství, které jsme dosud zažili.“

Obhájci Super Bowlu vyhráli již své dvanácté utkání v řadě a jelikož Detroit Lions podlehli v neděli večer New Orleans Saints, zajistili si tak vítězství v divizi NFC North a postup do playoff. Linebacker Packers – Clay Matthews, který v druhé čtvrtině zaznamenal interception vrácenou do touchdownu, dodal k tomu, že má jeho tým zajištěný postup do závěrečných bojů o Super Bowl: „Tohle byl náš hlavní cíl už od té chvíle, co jsme měli bilanci 8-0.“

New York Giants poté, co v minulém zápase podlehli vysokým rozdílem New Orleans Saints, odehráli proti Packers skvělé utkání. Defenzívní lajna New Yorku vytvářela tlak na Aarona Rodgerse a třikrát ho dokázala sackovat. Eli Manning (23 ze 40 přihrávek pro 347 yardů, 3 touchdowny, interception) necelou minutu před koncem čtvrté čtvrtiny dokázal sice 2yardovou přihrávkou na Hakeema Nickse a následným potvrzením za dva body vyrovnat stav utkání, avšak v okamžiku, kdy už všichni diváci očekávali, že se bude v New Yorku prodlužovat, tak Aaron Rodgers opět potvrdil, proč je letošním největším kandidátem na zisk trofeje pro nejužitečnějšího hráče NFL. Za pomocí přesných přihrávek dokázal několik sekund před uplynutím řádné hrací doby dostat míč do míst, odkud Mason Crosby nakonec skóroval rozhodující tři body  utkání. Hlavní trenér Packers – Mike McCarthy – na pozápasové tiskové konferenci o svém quarterbackovi řekl: „Už nevím, co o něm mám říct. On je prostě úžasný quarterback. Dnes večer hrál proti vynikajícímu pass rushy a opět to zvládl a předvedl řadu skvělý hodů.“

Přestože Giants prohráli již čtvrté utkání v řadě, nacházejí se s bilancí 6-6 na druhém místě v divizi NFC East za Dallasem Cowboys (bilance 7-5), kteří včera překvapivě podlehli Arizoně Cardinals, a stále mají šanci na postup do playoff. Oba týmy se spolu střetnou před koncem základní části NFL ještě dvakrát. „Pořád máme naději postoupit do playoff. Máme to ve svých rukou. Musíme vyhrávat, a tak postoupit do playoff,“ dodal Eli Manning.