Rubriky:

Americký fotbal

Quaterback Patriots Brady se těší na odvetu v Super Bowlu

26. ledna 2012 14:44

Quarterback New Englandu Patriots – Tom Brady – v pondělním rozhovoru pro bostonské rádio řekl, že se v Super Bowlu XLVI těší na souboj s New Yorkem Giants, který bude zároveň „příležitostí pro odvetu“ za devátý týden sezóny, ve kterém podlehli Patriots na svém domácím stadionu New Yorku Giants v poměru 24:20.

 

gettyimages.com

Nejenže Giants dokázali Patriots v letošní základní části porazit, ale i fanoušci New Englandu si jistě dobře pamatují Super Bowl XLII, kdy New York Giants zvítězili před čtyřmi lety nad tehdy neporaženými Patriots. Tým Toma Coughlina tak ukončil sen Patriots o perfektní sezóně a především jim znemožnil získat čtvrtou Lombardi Trophy v historii klubu.

„Stále se nemůžu dívat na sestřih tohoto zápasu,“ řekl Brady v pravidelném pondělním rozhovoru pro bostonské sportovní rádio WEEI o posledním Super Bowlu mezi těmito dvěma týmy. „Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Měli jsme skvělou příležitost, ale nakonec jsme ji promarnili, jelikož jsme nehráli dobře.

“Bradymu se v nedělním zápase proti Baltimoru Ravens příliš nedařilo. Brady hodil dvě interceptions, a neskóroval žádný touchdown, a zaznamenal svůj nejhorší passer rating v letošní sezóně (57,5). Brady svůj špatný výkon uznal i v pozápasových komentářích. V pondělním rozhovoru však řekl, že proti Giants od sebe očekává "nejlepší zápas, který kdy hrál".

„Stejně jako neměl zápas proti Denveru žádný vliv na včerejší utkání, tak tento zápas proti Ravens nebude mít žádný vliv na utkání za dva týdny,“ řekl Brady pro WEEI. „Budu se v následujících dvou týdnech co nejvíce snažit, abych se co nejlépe připravil, a doufám, že budu hrát co nejlépe a že odehraji svůj nejlepší zápas. To je to, co od sebe očekávám. A vím, že to ode mě očekávají i mí spoluhráči.“

Brady v devátém týdnu sezóny hodil proti Giants dvě interceptions, zaznamenal fumble a na své konto si tak připsal tři z celkem čtyř turnoverů Patriots.

„Giants mají výbornou defenzívu,“ řekl Brady v pondělí. „Mají hráče, kteří umí bránit, a jedny z nejlepších pass rusherů v lize. Velmi fyzicky silné linebackery. Dobře tacklují. Mají velmi dobrou defenzívu. Minule jsme proti nim neskórovali mnoho bodů a prohráli jsme především kvůli turnoverům. Myslím, že jsem udělal čtyři. Nemůžete porazit Giants, pokud čtyřikrát ztratíte míč.“

Patriots zaznamenali v nedělním zápase proti Ravens tři turnovery. Týmy, které zaznamenaly stejný nebo větší počet turnoverů v playoff, prohrály dvacet dva zápasů. Tuto sérii ukončili právě Patriots vítězstvím nad Baltimorem.

„Minulé týdny jsme měli štěstí, že jsme dokázali zvítězit, přestože jsme ztráceli míče,“ řekl Brady. „Tým, který zaznamená více turnoverů, obvykle prohraje.“

Giants jsou posledním týmem, jenž dokázal Patriots porazit. Od té doby, co New England podlehl New Yorku, vyhráli deset zápasů v řadě. Ve vzájemném duelu letošních účastníků Super Bowlu povolili Giants skórovat Patriots pouze dvacet bodů (nejméně v letošní sezóně).

„Nikdy jsem nebral jako samozřejmost, že budeme hrát v Super Bowlu, ale když se dostanete až sem, tak si uvědomíte, jak moc je těžké se dostat až do Super Bowlu, přestože bylo tento rok plno skvělých týmů, ať už jsou to Baltimore, Green Bay, Saints nebo San Francisco. Všechny tyto týmy odehrály skvělou sezónu, ale pouze dva týmy se můžou probojovat do Super Bowlu.“

Brady dále řekl, že Patriots letos pohání vnitřní síla, která pramení z toho, že se hráči Patriots rozhodli tuto sezónu zasvětit zesnulé manželce majitele Patriots Roberta Krafta – Myry Kraft, která zemřela v červenci.

nfl.cz

Zrušit


Časová osa: Americký fotbal

Filtr článků - Americký fotbal