Rubriky:

Atletika

Švýcarský atlet Mancini nesmí na ME kvůli podpoře extremismu

1. srpna 2018 11:13 - Bern

Švýcarský atletický svaz si umí dupnout, když se mu něco nelíbí. Sprintera Pascala Manciniho například vyřadil z nominace na mistrovství Evropy kvůli jeho pravicově extrémistickým názorům. Navíc mu odebral licenci. Devětadvacetiletý specialista na nejkratší trati na facebooku opakovaně zveřejňoval příspěvky s diskriminační a rasistickou tématikou.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Národní svaz nejprve vyřadil Manciniho ze štafety na 4x100 metrů a poté mu zakázal v Berlíně start i na individuální stovce. Podle svazu atlet s osobním rekordem 10,28 zveřejňováním kontroverzních příspěvků porušil písemnou dohodu, že se těchto komentářů zdrží, a stejně tak etický kodex svazu.

Mancini například po vítězství francouzských fotbalistů, mezi nimiž je mnoho hráčů tmavé pleti, na mistrovství světa zveřejnil na sociální síti video s tlupou opic. V minulosti zase svá vítězství v závodech slavil gestem "quenelle", jež je považováno za obrácený rasistický pozdrav a má antisemitský podtext.

Mancini se ale nehodlá ani po vyřazení z ME držet zpátky. "Nikdy se jim nepodaří uhasit oheň pravdy, který ve mně hoří," uvedl atlet, jenž měl v letech 2012-2014 distanc kvůli pozitivnímu dopingovému testu na nandrolon.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.