Rubriky:

Atletika

Místo závodnice pořadatelkou. Hejnové mítink láká i na Bábovo loučení

1. září 2018 10:24 - Praha

Semifinále evropského šampionátu v Berlíně bylo pro Zuzanu Hejnovou posledním letošním startem, kvůli bolavé achilovce se rozhodla sezónu předčasně ukončit. Na dráze se ale ještě objeví v roli pořadatelky a hlavní tváře, Kutná Hora bude v úterý hostit druhý mítink jejího HESU mítinku.

 

Ivana Roháčková

„Připravili jsme opravdu fajn program. Hobíci si vyzkouší atletiku, poměří vzájemně síly, anebo si jen zatrénují,” hlásí Hejnová, která bude závody na ploše i spolukomentovat.

První ročník mítinku se konal vloni, ozdobil ho fantastický čas překážkáře Petra Svobody 13,10 s ve smíšeném závodě. Jenže atletický svaz kvůli pochybnému měření výkon Svobody i Hejnové na 200 metrů překážek anuloval.

Letos se v Kutné Hoře představí výškařka Michaela Hrubá a sedmibojařka Kateřina Cachová, šesté ze srpnového mistrovství Evropy v Berlíně. Skákat bude ve společném závodě se ženami i olympijský medailista Jaroslav Bába, který po sezóně plánuje ukončit kariéru. „Na stadiónu budu závodit naposledy, spojení sil kluků a holek je zajímavý formát,“ těší se.

Program začíná v úterý v 16 hodin.

sob, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.