Rubriky:

Atletika

Baďurová: Jet bez trenéra by byl docela průšvih

26. února 2007 09:41

Nový český rekord v ženské tyčce zatím odolal. Kateřina Baďurová se deset dnů po svém rekordním skoku pokoušela posunout limit i při víkendovém halovém mistrovství republiky, ale neúspěšně. "Zřejmě jsem běžela moc rychle a podbíhala to," říká čerstvá mistryně republiky v rozhovoru pro Právo.

Ceníte si víc výkonu, nebo mistrovského titulu?
Určitě titulu. Ani nevím, jestli už nějaký z haly mám. Zvenku určitě, ale halu už si nevybavuju.

O deset dnů dříve jste ve Stromovce skočila český rekord, v sobotu se vám jeho vylepšení nezdařilo. V čem byl mezi těmi závody rozdíl?
Ještě se musím podívat na kameru a probrat to s trenérem. Zřejmě jsem běžela moc rychle a podbíhala to, asi jsem si měla dát delší rozběh. Ale i tak jsem ho posunula o čtyři stopy dozadu... Celkově jsem z toho trochu otrávená.

Otrávená? Vždyť 455 centimetrů je velice solidní výkon...
Já vím, že to zní hloupě, spíš to myslím tak, že jsem chtěla předvádět hezké skoky tak, jak to dělám na tréninku. A to se nepovedlo. Až ten poslední na 466 vypadal, jak měl...

S Pavlou Rybovou jste se střídaly ve vynechávání výšek. To byl plán?
Ne, to jsem se rozhodla až během závodu, když mi moc nešel začátek.

Pavla říkala, že se cítí unavená. Co vy?
Také trochu. Když čekáte dvě hodiny, než vám závod začne, a pak skáčete jen ve dvou, není to ideální. I když lepší, než kdyby skákala jen jedna z nás...

Co vás čeká ještě v týdnu před halovým mistrovstvím Evropy v Birminghamu?
Ještě nevím, musíme to probrat s trenérem, jestli si dáme ještě jedno skákání. Ale trenér je teď nemocný, možná má náběh na zápal plic, tak uvidíme, jak mu bude... Hlavně aby pak mohl do Birminghamu.

Byla by to hodně velká komplikace, kdyby s vámi trenér Patera nemohl jet?
To by byl docela průšvih, radši nad tím nechci přemýšlet.

Máte mezi trenéry ostatních tyčkařek někoho, kdo by vám mohl pomoci radou?
Znám se s trenérem Moniky Pyrekové, který už s námi byl párkrát na soustředění, navíc mluví polsky, tak bych se s ním snad mohla domluvit. Ale je to zase jiná technika, vždy by to byl problém.

Už jste stihla doma umístit 465 růží, které vám dal Tomáš Janků za český rekord?
Teď jsou v pracovně, abych je ochránila před kočkami, tam se nedostanou. Zatím růže drží, slibují, že nemají zvadnout deset dnů.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika