Rubriky:

Atletika

Šebrle chce zlato, adeptů na stupně je víc

1. března 2007 12:25 - PRAHA

Nebývalé hubená, přesto ambiciózní je česká výprava pro atletické halové mistrovství Evropy, které vítá Birmingham. Limity českého svazu splnilo devět atletů, vícebojaře Šebrleho a Karase pozvala Evropská atletická asociace.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

„Jede méně atletů, než jsem čekal," přiznává šéftrenér reprezentace Václav Fišer. Mezi účastníky není žádný nováček na velké akci, i proto Fišer doufá, že místo kvantity se tentokrát prosadí kvalita závodníků. „Minule nás do Madridu jelo šestnáct, ale přivezli jsme jedinou medaili. Tentokrát bych byl spokojen, kdybychom v menším počtu udělali lepší výsledek," přeje si Fišer.

Co se ale od šampionátu v Madridu před dvěma lety nezměnilo, je jméno nejžhavějšího kandidáta na medaili - Roman Šebrle. „To je zase naše jasná jednička," připouští Fišer. Olympijskému vítězi v desetiboji sice přípravu notně zkomplikovala smolná událost se šťastným koncem v podobě probodnutí oštěpem, ale do Birminghamu odlétá fit. „Na útok na evropský rekord to není, ale o vítězství chci bojovat," předsevzal si Šebrle. Do karet mu hraje, že kromě amerických vícebojařů se mu nepostaví ani tréninkový partner Zsivóczky a halový mistr světa Niklaus.

Janků s Baďurovou mají fantastickou formu

Roli atletického páru číslo jedna od Báby se Sčerbovou převzali výškař Tomáš Janků a tyčkařka Kateřina Baďurová, kteří letos mají fantastickou formu. Horizontální skoky ale jsou nesmírně vyrovnané. „U nás je v podstatě jedno, jestli je člověk na mistrovství světa nebo Evropy, narozdíl třeba od čtvrtky," říká další ostřílený výškař Svatoslav Ton. Stejně jako Baďurová si svůj osobní rekord posunula i Pavla Rybová.

„S novým jménem nabrala formu, usmívá se Fišer na adresu tyč" kařky, která ještě vloni závodila pod dívčím jménem Hamáčková. Tyčkařky může těmšit, že se včas stihl uzdravit i jejich kouč Patera a do Birminghamu odcestoval. Využít přece jen menší evropské konkurence v kratších bězích by chtěli překážkář Petr Svoboda a čtvrtkař Jiří Vojtík.

Při souhře šťastných okolností tak může na medaili myslet více než polovina české výpravy. Nakolik budou jejich ambice naplněny, se rozhodne od zítřka do neděle v birminghamské National Indoor Aréně.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika