Drahotová si na univerziádě v Neapoli došla pro bronz

Neapol

Anežka Drahotová získala na Světové univerziádě v Neapoli bronz v chůzi na 20 kilometrů a postarala se o druhou atletickou medaili. Tu první vybojoval ve středu běžec Jan Friš, který obsadil druhé místo na patnáctistovce. Výprava českých vysokoškoláků má na kontě dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Chodkyně Anežka Drahotová na archivním snímku.

Třiadvacetiletá Drahotová nestačila pouze na dvě Australanky. Na stříbrnou Jemimu Montagovou ztratila dvojnásobná medailistka z mistrovství Evropy minutu a tři čtvrtě, na vítěznou Katie Haywardovou ještě o půl minuty více.

"Australanky byly silné a dobře připravené na teplo. Jsem ráda, že jsem porazila čínské závodnice. Čas nebyl extra kvalitní, byl to pro mě hrozný boj," řekl České televizi Drahotová, jež výkonem 1:35:44 zaostala daleko za osobním rekordem.