Turbulentní rok české atletické hvězdičky. Další změna kouče, zranění a moderátorská premiéra

2. srpna 2019 18:55 - Brno

Na svých 21 let už toho výškařka Michaela Hrubá zažila ve své atletické kariéře spoustu. Úspěchy v čele s dorosteneckým i juniorským světovým zlatem, ale také zdravotní trable i časté trenérské změny. Další turbulentní rok zažívá letos.

 

ČAS - Eduard Erben

Rodačka z Bořitova je poslední, kdo by si stěžoval, že se světový šampionát koná až na přelomu září a října. Od halového mistrovství Evropy, kde šestým místem a výkonem 194 cm splnila limit pro MS, se představila jen na dvou závodech. A další v nejbližší době nepřidá.

„Na začátku sezony mě bolelo koleno, pak jsem si udělala výron kotníku při tréninku,“ rekapituluje Hrubá, která tak musela vzdát medailový útok na mistrovství Evropy do 23 let.

I při domácím šampionátu v Brně se původně viděla v jiné roli. Zejména kvůli ní organizátoři vymysleli přesun ženské výšky ze stadionu na náměstí Svobody. Místo nad laťkou ji ale početné publikum sledovalo s mikrofonem v ruce.

„Hrozně mě to mrzelo. Byla to fantastická soutěž, byla jsem překvapená, kolik lidí přišlo,“ přiznávala Hrubá, která jako moderátorka doplňovala ostříleného Jacka Přibáně.

Výškařka Michaela Hrubá po kvalifikaci na loňském mistrovství Evropy v Berlíně.

Jan Kucharčík

„Asi bych neměla problém mluvit před lidmi, s tím už mám zkušenosti. Ale když jsem něco řekla, o dvě sekundy později jsem se slyšela znova, s tím jsem se nemohla srovnat. Takže jsem úplně nedokázala říct divákům, co jsem chtěla,“ zalitovala.

Díky splněnému limitu nemusí zpět do výškařských treter spěchat. „Radši vyčkáme a budeme se chovat ke kotníku hezky, už jednou jsem léčbu uspěchala,“ připomíná.

Vracet se bude pod vedením bývalého sprintera a později trenéra zejména vícebojařek Františka Ptáčníka.

Už není dítě

„Ujal se mě jako trenér u nás ve vysokoškolském centru. Já už také vím, co dělat a co ne, tak snad se naše práce ukáže v Dauhá,“ věří Hrubá, která se naposledy připravovala pod vedením energického kouče Michala Pogányho. Mezi mládežnickou elitu se dostala pod vedením Ctibora Nezdařila, poté ji krátce vedla jeho bývalá manželka Alena…

„Vím, že není zvykem tak často měnit trenéry, ani mně to není příjemné pořád řešit,“ přiznává. „Ale na svou přípravu potřebuju klid a vždycky tam bylo něco, na čem jsme se neshodli. I já se měním, v patnácti jsem byla ještě dítě, které nevědělo o světě… Teď už doufám, že to bude na delší dobu,“ věří Hrubá, která v Praze studuje FTVS.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: