Rubriky:

Atletika

Bývalá atletická hvězda Jonesová je prý na mizině

24. června 2007 17:54 - LOS ANGELES

Následky dopingové aféry a soudní spory prý připravily trojnásobnou olympijskou vítězku ze Sydney Marion Jonesovou o veškeré jmění. Podle soudních záznamů citovaných listem Los Angeles Times přišla americká atletka o svůj "dům snů" za dva a půl miliónu dolarů v Chapel Hill v Severní Karolíně, kde patřil k jejím sousedům i legendární basketbalista Michael Jordan. V současnosti má Jonesová podle své výpovědi na kontě už jen 2000 dolarů.

Deník získal informace z dokumentů o soudní při mezi slavnou sprinterkou a jejím někdejším trenérem Donem Pfaffem. Jonesová kouče zažalovala za porušení smlouvy, ale neuspěla. Naopak Pfaff posléze vyhrál spor, v němž požadoval od jednatřicetileté závodnice doplatky za své služby a náhradu za soudní výlohy. Soud nařídil Jonesové, aby mu vyplatila 240 tisíc dolarů.

Někdejší hvězda však tvrdí, že žádné peníze nemá. Už dříve prý musela prodat dva domy, z nichž jeden obývala její matka. Banka jí pak zabavila i luxusní vilu. Nedostává prý ani alimenty od bývalého světového rekordmana v běhu na 100 metrů Tima Montgomeryho, s nímž má syna.

Přemýšlí o konci

"Vydělala jste slušné peníze. Kam se poděly?" zeptal se jí u soudu Pfaffův právní zástupce. "Kdo ví? To bych si přála vědět. Účty, právníci, různá vydání na udržení životního stylu," uvedla v dubnu atletka, které před rokem nevyšel pokus o návrat k závodům. Na loňském americkém šampionátu měla pozitivní test na EPO, který však kontrolní analýza nepotvrdila.

Pořadatelé mítinku však Jonesovou, kterou už předtím provázelo kvůli spojení s kontroverzní laboratoří BALCO podezření z dopingu, přestali zvát a sprinterce vyschl zdroj příjmů. Atletka, která v minulosti inkasovala startovné 80 tisíc dolarů a měla lukrativní smlouvu s firmou Nike, se podle svého kouče Steva Riddicka zatím nerozhodla, zda bude pokračovat v kariéře.

"Mám pocit, že to ještě jednou zkusí a pokusí se dostat na olympijské hry," uvedl Riddick na adresu pohaslé hvězdy, která nyní žije s bronzovým olympijským medailistou ze stovky v Sydney Obadele Thompsonem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika