Rubriky:

Atletika

Živě

Překážkář Liou Siang si věří na další světový rekord

26. června 2007 10:29 - PRAHA

Čínský překážkář Liou Siang věří, že v této sezóně překoná vlastní světový rekord v běhu na 110 metrů překážek. Olympijský vítěz loni časem 12,88 sekundy o tři setiny vylepšil historické maximum, které sdílel s Britem Colinem Jacksonem. Letos by chtěl předvést ještě kvalitnější výkon.

 

Archiv

"Jsem si jistý, že umím běžet rychleji. Myslím, že mám šanci překonat letos světový rekord," řekl Liou Siang listu China Daily. Rekordní běh není podle něj jen otázkou fyzické výkonnosti. "Překonání rekordu vyžaduje souhru spousty okolností a také štěstí," poznamenal zlatý medailista z Atén.

Na nedávném mítinku v New Yorku zaspal na startu, ale zaběhl čas 12,92, což je nejlepší výkon této sezóny. Bude favoritem srpnového mistrovství světa v Ósace, kde může zkompletovat svou sbírku trofejí. Před dvěma lety na MS v Helsinkách těsně podlehl Francouzi Ladjimu Doucourému. "Ósaka je pro mě šťastné město, protože jsem tam nikdy neprohrál," poznamenal Liou Siang.

ČTK

Časová osa: Atletika

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.