Šanci na jackpot mají tři atletky, Baďurová byla v Římě druhá

Tři atletky si po třetím dílu Zlaté ligy udržely šanci na podíl z miliónového jackpotu. V polovině cesty za pokladem jsou americká překážkářka Michelle Perryová, tyčkařka z Ruska Jelena Isinbajevová a čtyřstovkařka Sanya Richardsová z USA. Z okruhu kandidátů vypadl poslední zbývající muž finský oštěpař Tero Pitkämäki, který poprvé prohrál. Navíc si prožil horké chvilky, když oštěp z jeho ruky trefil francouzského dálkaře Salima Sdiriho.

Ve skoku o tyči se blýskla druhým místem Kateřina Baďurová, která procházela soutěží hladce a třikrát ztroskotala až na výšce českého rekordu 470 centimetrů. Zejména její třetí pokus byl ovšem nadějný. S výkonem 465 cm nestačila jen na světovou rekordmanku Isinbajevovou. V prvním závodu v Oslu byla Baďurová šestá a v minulém dílu v Paříži čtvrtá.

Perryová hladce vyhrála závod na 100 m překážek v letošním nejlepším času 12,44 sekundy a o setinu vylepšila dosavadní nejlepší výkon roku Virginie Powellové. Tyčkařka Isinbajevová hladce zvítězila výkonem 490 centimetrů a Richardsová proběhla cílem v času 49,77 sekundy. Všechny si stále drží šanci na výhru v šesti dílech prestižního atletického seriálu, což by jim zaručilo podíl na miliónu dolarů.

Mítink poznamenala hrůzostrašně vypadající nehoda, když dálkaře Sdiriho zasáhl oštěp z ruky finského favorita Pitkämäkiho. Náčiní trefilo skokanův bok a Sdiri byl okamžitě převezen sanitkou do nemocnice. Jeho život není ohrožen, bližší informace budou známy až po vyšetření. Podle aktuálních neoficiálních informací nejsou zranění vážná. Sdiri se při incidentu pohyboval v dálkařském sektoru a oštěp letěl doleva mimo výseč.

Návrat na scénu po zranění třísel se vydařil světovému rekordmanovi Asafu Powellovi z Jamajky, který jasně vyhrál stometrový závod v času 9,90 sekundy a jako jediný se dostal pod 10 sekund. "Před cílem jsem vypouštěl, nechtěl jsem riskovat obnovení zranění," nechal se po závodu slyšet Powell, jehož čas je jeho nejlepším v sezoně a druhým výkonem roku po času Američana Tysona Gaye 9,84 sekundy. "Jsem rád, že jsem zpět," řekl.