Rubriky:

Atletika

Špotákové ubyla před MS soupeřka, oštěp bude bez Menéndezové

6. srpna 2007 16:38 - HAVANA

České rekordmance v hodu oštěpem Barboře Špotákové ubyla před mistrovstvím světa významná soupeřka: do Ósaky neodjede obhájkyně titulu a olympijská vítězka Osleydis Menéndezová z Kuby. Držitelka světového rekordu se vzdala startu vzhledem k nedostatečné rekonvalescenci po loňské zlomenině holenní kosti. Kubánská vrhačka se nechala slyšet, že dosud cítí při závodech bolesti.

Nechce proto startovat na vrcholné soutěži, aniž by byla připravena na sto procent. "Nechci se zúčastnit kvůli druhému nebo třetímu místu," uvedla dnes na serveru světové atletické federace IAAF. "S odhodovou paží jsem na tom dobře, ale bolest v noze zásadně ovlivňuje můj rozběh," vysvětlila.

Menéndezová se letos vrátila do soutěžního sektoru po vážném zranění pravé nohy a desetiměsíční pauze. Ze čtyř startů má zatím maximum 62,34 metru, její předloňský světový rekord má přitom hodnotu 71,70 m. "Dám přednost odpočinku a úplnému uzdravení, abych byla připravena vyhrát ve světovém rekordu na olympijských hrách v Pekingu," řekla Menéndezová.

Šampionka z posledních dvou MS nepatří letos podle výkonů ani do elitní světové desítky. Vedoucí ženou tabulek a jasnou favoritkou MS je díky červnovému evropskému rekordu 70,20 Němka Christina Obergföllová, jíž patří šest nejlepších výkonů roku. Hned za ní následuje Špotáková s dosavadním letošním maximem 66,08.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.