Rubriky:

Atletika

Šebrle si ósacký desetiboj propočítal na nejméně 8811 bodů

21. srpna 2007 08:50 - PRAHA

Roman Šebrle se před odletem do Japonska zdráhal prozradit konkrétní čísla, na kolik bodů si při desetiboji na mistrovství světa věří, ale z jeho optimismu se dala usuzovat značná sebedůvěra. Tu potvrdil i zveřejněním propočtu na svých internetových stránkách - součet výkonů, které by ho uspokojily, činí 8811 bodů!

Lepší výsledek udělal Roman Šebrle naposledy před třemi lety na olympiádě v Aténách, předtím už jen stejný rok na mítinku v Götzisu a při svém světovém rekordu 9026 bodů v roce 2001. Pro srovnání, největší Šebrleho soupeř Bryan Clay má osobní rekord 8820 bodů.

Má sebedůvěru

Olympijského vítěze ke smělým plánům dohnala vydařená příprava i kvalitní představení na mítinku v Kladně. V kouli a disku si dokonce věří na lepší výkon než při památném překonání devítisícové hranice. Naopak problémy mu dělá tyč. „Při ní jsem se cítil nejhůře,“ přiznává atlet s osobním rekordem 520 cm. A právě tyč bude nejvíce komplikovat vlhké japonské podnebí.

„Je tu jako v sauně. Když se použije magnézium, za chvíli je z něj kašička. Tyč bude hodně zajímavá, nejvíc asi skočí ten, komu se to nejméně smekne,“ popisuje Šebrle na svých stránkách. „Vlhkost je neskutečná, je tu asi 35 stupňů,“ hlásí ze Sukumi, kde se připravuje na šampionát.

Šebrleho plán
100 m: 10,89 s
„Posledních 14 dnů se mi běhalo výborně i rychle.“
dálka: 790 cm
„Dálkařsky jsem se letos cítil nejlépe ze všech disciplín.“
koule: 16 m
„V tréninku jsem se dostal na 15,55 m, ale bude záležet na vlastnostech kruhu.“
výška: 212 cm
„Po letech jsem se ve výšce našel, v přípravě jsem skákal o 5 cm výš než dříve.“
400 m: 48,60 s
„Nikdy jsem nebyl čtvrtkař, netuším, kolik sil mi vezmou první čtyři disciplíny.“
110 m př.: 14,10 s
„Změnil jsem techniku a nyní se cítím mnohem lépe za překážkou.“
tyč: 480 cm
„To je letos asi nejrozpačitější disciplína, ale změnili jsme techniku.“
disk: 48,50 m
„Začíná se stabilizovat, tak daleko jsem ho v Nymburku posílal.“
oštěp: 70 m
„Konečně mi to po dvou letech lítá přes 70 m.“
1500 m: 4:35,90
„Ta už je jen o vůli a o tom si někoho pohlídat.“

Roman Šebrle, jenž do dalekého Japonska odletěl už minulý víkend, se stále ještě srovnává s aklimatizací. „Ráno se cítím, jako by mě praštili kladivem, a trénink tomu odpovídá. Už by to chtělo něco rychlého zaběhnout,“ říká.

Podíval se už i na místní golfové hřiště a dopadl lépe než jeho trenér Dalibor Kupka. „Ten se tam přehřál a celou cestu domů zvracel,“ popisuje Šebrle. Ve volném čase už největší česká medailová naděje ochutnala i saké.

„Dal jsem si jednu skleničku při slavnostní večeři, kterou pro nás uspořádali majitelé hotelu. Pro ně je ctí, když jim někdo může nalít, tak jsem chvíli naléval,“ líčí.
Desetiboj na světovém šampionátu v Ósace je na programu 31. srpna a 1. září.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika