Rubriky:

Atletika

Na MS atletů bude rozdáno 47 sad medailí

23. srpna 2007 16:55 - ÓSAKA

Stejně jako na minulém šampionátu v Helsinkách bude během devíti dnů soutěží na desátém atletickém mistrovství světa v Ósace rozdáno 47 sad medailí. Jako první si rozdělí cenné kovy v sobotu maratonci, které čeká start o půlnoci středoevropského letního času. Poslední disciplínou šampionátu bude tradičně štafetový běh mužů na 4x400 metrů v neděli 2. září. Závěrečný den bude zároveň nejbohatším na finálové disciplíny - rozdáno bude celkem osm sad medailí.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

V kvalifikacích a rozbězích se objeví 18 českých atletů, trio vícebojařů a chodkyni Barboru Dibelkovou čeká rovnou hlavní závod. Nejsledovanější disciplínou z českého pohledu bude v pátek 31. srpna a v sobotu 1. září desetiboj se světovým rekordmanem Romanem Šebrlem.

Časový program atletického MS v Ósace (začátky jsou uvedeny v SELČ, M = muži, Ž = ženy):
1. den (3 finále) - sobota 25. srpna:
0:00, maraton M (FINÁLE)  - ČT2
3:00, sedmiboj (100 m př.) - Eurosport 
3:00, koule M (kvalifikace A+B) - Stehlík, Žalský - Eurosport 
3:40, 3000 m př. Ž (rozběhy)
4:20, sedmiboj (výška) - Eurosport
4:25, 1500 m M (rozběhy)
5:10, 100 m M (rozběhy)
12:10, sedmiboj (koule) - Eurosport 
12:30, 800 m Ž (rozběhy)
12:30, kladivo M (kvalifikace A)
13:15, 100 m M (čtvrtfinále) - ČT2 
13:20, koule M (FINÁLE) - ČT2 
13:30, trojskok M (kvalifikace A+B)
13:45, 400 m př. M (rozběhy)
14:00, kladivo M (kvalifikace B)
14:30, sedmiboj (200 m) - ČT2 
14:50, 10.000 m Ž (FINÁLE) - ČT2 
2. den (4 finále) - Neděle 26. srpna:
1:00, 20 km chůze M (FINÁLE) - Eurosport
2:30, disk M (kvalifikace A)
3:00, 3000 m př. M (rozběhy)
3:30, koule Ž (kvalifikace A+B)
3:50, 400 m Ž (rozběhy)
4:10, disk M (kvalifikace B)
4:40, 100 m Ž (rozběhy)
10:15, sedmiboj (dálka) - Eurosport
11:45, sedmiboj (oštěp A) - Eurosport 
12:35, 800 m Ž (semifinále)
12:45, koule Ž (FINÁLE) - ČT2 
12:50, sedmiboj (oštěp B)- ČT2 
13:00, tyč Ž (kvalifikace A+B) - Baďurová, Rybová - ČT2 
13:10, 100 m M (semifinále) - ČT2 
13:35, 100 m Ž (čtvrtfinále) - ČT2 
14:15, sedmiboj (800 m - FINÁLE) - ČT2
14:45, 400 m př. M (semifinále)
15:20, 100 m M (FINÁLE) - ČT2 
3. den (5 finále) - Pondělí 27. srpna:
3:00, disk Ž (kvalifikace A) - Cechlová - ČT2 
3:10, 100 m př. Ž (rozběhy)
3:30, dálka Ž (kvalifikace A+B) - Ščerbová - ČT2 
3:40, výška M (kvalifikace A+B) - Janků, Bába, Ton - ČT2 
3:50, 400 m př. Ž (rozběhy) - Hejnová - ČT2 
4:30, disk Ž (kvalifikace B) - Cechlová - ČT2 
12:30, kladivo M (FINÁLE) - ČT2 
13:00, 100 m Ž (semifinále) - ČT2 
13:20, 3000 m př. Ž (FINÁLE) - ČT2
13:30, trojskok M (FINÁLE) - ČT2
13:40, 1500 m M (semifinále)
14:10, 400 m Ž (semifinále)
14:40, 10.000 m M (FINÁLE) - ČT2
15:20, 100 m Ž (FINÁLE) - ČT2
4. den (6 finále) - Úterý 28. srpna:
3:00, kladivo Ž (kvalifikace A) - Ledvinová - Eurosport 
3:10, 400 m M (rozběhy)
4:10, 200 m M (rozběhy)
4:25, kladivo Ž (kvalifikace B) - Ledvinová - Eurosport 
12:30, tyč Ž (FINÁLE) - ČT2
12:30, disk M (FINÁLE) - ČT2
12:35, 100 m př. Ž (semifinále)
13:10, 200 m M (čtvrtfinále)
13:50, dálka Ž (FINÁLE) - ČT2
13:55, 3000 m př. M (FINÁLE) - ČT2
14:20, 800 m Ž (FINÁLE) - ČT2
14:40, 400 m Ž (semifinále)
15:20, 400 m př. M (FINÁLE) - ČT2
5. den (5 finále) - Středa 29. srpna:
3:00, 1500 m M (rozběhy)
3:00, oštěp Ž (kvalifikace A) - Špotáková, Brejchová - Eurosport 
3:20, dálka M (kvalifikace A+B)
3:40, 200 m Ž (rozběhy)
4:25, oštěp Ž (kvalifikace B) - Špotáková, Brejchová - Eurosport 
4:40, 110 m př. M (rozběhy)
12:30, trojskok Ž (kvalifikace)
12:40, 200 m Ž (čtvrtfinále)
12:45, disk Ž (FINÁLE) - ČT2
13:00, výška M (FINÁLE) - ČT2
13:05, 5000 m Ž (rozběhy)
14:05, 100 m př. Ž (FINÁLE) - ČT2
14:25, 400 m M (semifinále)
14:50, 400 m Ž (FINÁLE) - ČT2
15:05, 1500 m M (FINÁLE) - ČT2
15:20, 200 m M (semifinále)
6. den (4 finále) - Čtvrtek 30. srpna:
12:30, kladivo Ž (FINÁLE) - ČT2
12:35, tyč M (kvalifikace A+B) - Balner - ČT2
12:40, 800 m M (rozběhy)
13:25, 400 m př. Ž (FINÁLE) - ČT2
13:40, dálka M (FINÁLE) - ČT2
13:45, 5000 m M (rozběhy)
14:30, 110 m M (semifinále)
15:00, 200 m Ž (semifinále)
15:20, 200 m M (FINÁLE) - ČT2
7. den (6 finále) - Pátek 31. srpna:
1:00, 20 km chůze Ž (FINÁLE) - Dibelková - Eurosport 
2:30, oštěp M (kvalifikace A) - Guzdek - ČT2
3:00, desetiboj (100 m) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
3:10, výška Ž (kvalifikace A+B) - Straková, Laláková, Dubnová - ČT2 
4:00, desetiboj (dálka) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
4:00, oštěp M (kvalifikace B) - Guzdek - ČT2 
6:00, desetiboj (koule) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT4 
11:30, desetiboj (výška) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
12:30, 1500 m Ž (semifinále)
12:30, trojskok Ž (FINÁLE) - ČT2
13:05, 800 m M (semifinále)
13:40, oštěp Ž (FINÁLE) - ČT2
13:40, 4x100 m M (rozběhy)
14:15, 200 m Ž (FINÁLE) - ČT2
14:35, desetiboj (400 m) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
15:05, 400 m M (FINÁLE) - ČT2
15:20, 110 m př. M (FINÁLE) - ČT2
8. den (6 finále) - Sobota 1. září:
0:00, 50 km chůze M (FINÁLE) - Eurosport
2:00, desetiboj (100 m př.) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
2:45, 4x100 m Ž (rozběhy)
3:00, desetiboj (disk) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
6:00, desetiboj (tyč) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
12:00, desetiboj (oštěp A) - ČT2 
12:30, tyči M (FINÁLE) - ČT2
13:05, 4x400 m Ž (rozběhy)
13:20, desetiboj (oštěp B) - ČT2
13:30, 5000 m Ž (FINÁLE) - ČT2
14:00, 4x400 m M (rozběhy)
14:30, desetiboj (1500 m - FINÁLE) - Šebrle, Dvořák, Karas - ČT2 
15:05, 4x100 m Ž (FINÁLE) - ČT2
15:20, 4x100 m M (FINÁLE) - ČT2
9. den (8 finále) - Neděle 2. září:
0:00, maraton Ž (FINÁLE) - ČT2
12:00, výška Ž (FINÁLE)
12:30, 5000 m M (FINÁLE) - ČT2
12:30, oštěp M (FINÁLE) - ČT2
12:55, 800 m M (FINÁLE) - ČT2
13:10, 1500 m Ž (FINÁLE) - ČT2
13:30, 4x400 m Ž (FINÁLE) - ČT2
13:50, 4x400 m M (FINÁLE) - ČT2

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika