Rubriky:

Atletika

Bena Johnsona skandál kolem Jonesové nepřekvapil, čeká další

13. října 2007 19:08 - LONDÝN

Pro Bena Johnsona, který má na svědomí jeden z největších dopingových skandálů v historii atletiky, nebylo žádným překvapením přiznání jeho "následovnice" Marion Jonesové, že užívala během kariéry zakázané látky. Bývalý kanadský sprinter, jenž si pomohl dopingem ke světovému rekordu a zlaté olympijské medaili ve finále stovky v Soulu 1988, se nechal slyšet, že něco takového čekal.

 

internet

Podle Johnsona si nedovoleně pomáhají mezi atletickou elitou všichni sportovci a je jen otázkou času, kdy s přiznáním přijdou další. "Očekával jsem to," citovala agentura AP z Johnsonova rozhovoru s rádiem Al Džazíra. "Na mezinárodní úrovni užívá látky ovlivňující výkony každý. Je to běžné a bude se to dít dál," řekl Johnson, jehož kariéru po odpykání trestu předčasně ukončil další prohřešek se zakázanými látkami.

Od té doby opakovaně argumentuje, že vrcholový sport je stejně dopingem prolezlý celý. A sportovcům se prý nediví. "Je na ně vyvíjen ještě větší tlak než za mých dob. Závodí se totiž o příliš mnoho peněz," řekl Johnson, který v prosinci oslaví 46. narozeniny.

Před 19 lety v Koreji zažil podobnou ostudu jako nová nekorunovaná "královna dopingu" Jonesová po svém nedávném přiznání před newyorským soudem. Tehdy vyhrál stovku za 9,79 sekundy, ale o tři dny později o medaili i o světový rekord přišel kvůli nálezu anabolického steroidu stanozololu v moči.

Později Johnson užívání steroidů přiznal, nyní se i vzhledem k určité podobnosti případů nechal slyšet, že Jonesová, jež současně s doznáním ukončila kariéru, má jeho podporu. "Bude to mít těžké. Totálně se jí teď změnil život," řekl.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika