Zklamaný Maslák doběhl na čtvrtce v Glasgow čtvrtý

Pavel Maslák obsadil na halovém mítinku v Glasgow při druhém letošním startu v běhu na 400 metrů čtvrté místo. Dosáhl času 46,51 sekundy a o 23 setin zaostal za středečním výkonem z Athlone, kde skončil druhý. Závod vyhrál Jamajčan Akeem Bloomfield za 46,20, před trojnásobným halovým mistrem světa a Evropy Maslákem doběhli ještě Američan Obi Igbokwe a Kuvajťan Júsif Karam, který českého sprintera porazil o dvě setiny.

Sprinter Pavel Masák

"Závod se mi nepovedl, jak jsem si představoval. Chtěl jsem být na seběhu první a pak běžet podle sebe. Bohužel jsem dostal loket od Američana a musel jsem se zařadit za něho. V cílovce jsem dostal druhej loket a šlo to do kopru," řekl Maslák na facebooku Top Athletics.

Kristiina Mäki si na patnáctistovce upevnila pozici letošní české jedničky novým osobním maximem 4:08,41, které jí stačilo na deváté místo. Zvítězila domácí Jemma Reekiová (4:04,07).