Rubriky:

Atletika

Thanuová je odhodlána domáhat se medaile po Jonesové i soudně

14. prosince 2007 21:41 - ATÉNY

Řecká sprinterka Ekaterini Thanuová je odhodlána bojovat i u soudu o zlatou olympijskou medaili ze Sydney, kterou po přiznání k dopingu vrátila původní americká vítězka Marion Jonesová. Thanuová by měla jako stříbrná žena ze stovky dodatečně získat nejcennější kov, ale Mezinárodní olympijský výbor s přerozdělením medailí zatím váhá; čeká, zda také Thanuová nepatřila mezi klienty kontroverzní laboratoře Balco, dodávající sportovcům zakázané látky.

 

www.nostos.gr

"Jenže tento případ už byl oficiálně uzavřen jak ze strany řeckých vyšetřovatelů, tak ze strany atletické federace IAAF. Proto zvažujeme právní kroky v případě, že nebude zlatá medaile po Jonesové přidělena Thanuové, nebo pokud bude MOV nadále spojovat její jméno s laboratoří Balco," prohlásil v pátek právník řecké sprinterky Gregory Ioannidis.

Thanuová už má za sebou také dopingový škraloup, neboť nemohla dva roky závodit za vyhýbání se dopingovým zkouškám. Jednu takovou vědomě vynechala i těsně před olympiádou na domácí půdě v Aténách, což vyvolalo velký skandál.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika