Rubriky:

Atletika

Arbitráž zrušila atletce Jenkinsové trest za doping

15. prosince 2007 11:46 - DENVER

Americká antidopingová agentura USADA utrpěla první porážku u arbitráže ve své sedmileté historii. Svůj trest za pozitivní dopingový nález úspěšně napadla LaTasha Jenkinsová, bývalá halová vicemistryně světa v běhu na 200 metrů. Informovala o tom agentura AP.

Devětadvacetiletá běžkyně, kterou stejně jako další potrestané sprintery Marion Jonesovou a Justina Gatlina trénoval Trevor Graham, se loni v létě v Belgii podrobila odběru, v němž byly odhaleny stopy anabolického steroidu nandrolonu. Tříčlenná porota však v pátek zbavila Jenkinsovou obvinění, neboť podle jejího verdiktu laboratoř při zkoumání odebraných vzorků pochybila.

Oba testy totiž provedla táž osoba, což je v rozporu s regulemi. Jenkinsová tak jako první americký sportovec z dosavadních 37 projednávaných případů u arbitráže uspěla a v příštím roce se může pokusit o nominaci na olympijské hry v Pekingu.

Zásluhou podobného pochybení laboratoře loni unikl trestu za doping také španělský cyklista Inigo Landaluce. Arbitrážní soud CAS ho osvobodil, neboť se ukázalo, že laboratorní technik, jenž analyzoval jeho vzorek B, se už podílel i na kontrole vzorku A.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika