Silvestrovský běh v Sao Paulu vyhrál potřetí Keňan Cheruiyot

SAO PAULO

Keňský vytrvalec Robert Cheruiyot vyhrál potřetí v kariéře tradiční silvestrovský běh v Sao Paulu. Na patnáctikilometrové trati jednoznačně dominoval a nejbližšího soupeře, kterým byl krajan Patrick Ivuti, porazil v brazilském horku bezmála o minutu.

Rovněž závod žen skončil keňským triumfem, zvítězila Alice Timbililiová, která v Sao Paulu startovala poprvé. Za první místo oba dostali 13 500 dolarů (téměř čtvrt miliónu korun).

Devětadvacetiletý Cheruiyot má tři triumfy i z Bostonského maratónu, loňský vítěz maratonského běhu v Chicagu Ivuti proti němu v ulicích největšího jihoamerického města neměl šanci. Vítěz utekl soupeřům už krátce po startu a o jeho triumfu nebylo pochyb.

Silvestrovský běh v Sao Paulu se poprvé konal v roce 1925. Mezi vítězi jednoho z nejatraktivnějších silničních závodů je zapsán i Emil Zátopek, jenž triumfoval v roce 1953. Pondělního 83. ročníku se zúčastnilo přes 20 tisíc běžců.

Výsledky (15 km):
Muži: 1. Cheruiyot 45:57, 2. Ivuti (oba Keňa) 46:53, 3. Días (Braz.) 47:06.
Ženy: 1. Timbililiová (Keňa) 53:07, 2. Rezendeová 53:36, 3. Baldaiaová (obě Braz.) 54:43.