Rubriky:

Atletika

Právníci Jonesové žádají pro atletku podmíněný trest

3. ledna 2008 10:22 - NEW YORK

Právníci bývalé atletické hvězdy Marion Jonesové požádali federálního soudce, aby jejich klientce místo trestu vězení udělil podmínku. Dvaatřicetileté Američance hrozí v její dopingové kauze a v případu zpronevěry jejího bývalého partnera Tima Montgomeryho až šest měsíců vězení.

Jonesová se v říjnu přiznala, že lhala o svém užívání steroidů. Zároveň přiznala, že věděla o zapletení Montgomeryho do kauzy s falšováním šeků. Právníci bývalé atletky ve svém zveřejněném memorandu žádají o shovívavost, neboť Jonesová už podle nich byla potrestána dost.

"Z hrdinky Ameriky klesla do pozice ostudy národa. Veřejné opovržení od těch, kteří ji kdysi zbožňovali, a její pád ze slávy byl už sám o sobě tvrdým trestem. Přišla o své zlaté medaile, své dosažené výsledky, majetek i postavení ve společnosti," uvedl tým právníků Jonesové. Verdikt by měl padnout 11. ledna.

Někdejší zářivá hvězda světové atletiky se loni na podzim přiznala, že v době olympijských her v Sydney 2000 dopovala. Následně přišla o všech pět medailí z australské olympiády, všechny její výsledky od září 2000 byly anulovány a atletická federace IAAF po ní požaduje vrácení prémií ve výši zhruba 700 000 dolarů. Jonesová nicméně už dříve ohlásila bankrot.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika