Rubriky:

Atletika

Americký čtvrtkař Wariner si letos troufá na světový rekord

5. února 2008 09:49 - PEKING

Americký běžec Jeremy Wariner je přesvědčený, že letos překoná světový rekord legendárního krajana Michaela Johnsona na 400 metrů. Devět let staré historické maximum má hodnotu 43,18 sekundy, což je o 27 setin lepší výkon než Warinerův osobní rekord.

Čtyřiadvacetiletý olympijský vítěz a mistr světa dominuje na této trati již čtyři roky. "Těším se na obhajobu olympijského zlata a snad i zlepšení rekordu," prohlásil sebevědomý Texasan. "Pokud bych Johnsonův čas nepřekonal před Pekingem, vím, že ho mohu překonat tam. Olympijský závod vám dodá spoustu energie a asijští fanoušci mi přejí a pomohou mi," dodal Wariner.

Světový rekordman Johnson je jeho manažerem a radí mu i v přípravě. "Upozorňuje mě na chyby a pomáhá mi neustále se zlepšovat. Psychicky i fyzicky jsem připraven, jen musím všechno skloubit dohromady v ten pravý čas," řekl novinářům Wariner během pobytu v dějišti letošní olympiády.

Americký čtvrtkař zahájí sezónu příští týden na mítinku v Austrálii, kde zjistí, v jaké se nachází formě. "Cítím se ale lépe než v předchozích letech," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika