Rubriky:

Atletika

Ščerbová útočí na čtyřech frontách

5. února 2008 09:55 - PRAHA

Většině atletů stačí, když si po vydání nominačních kritérií pro jednotlivé šampionáty, prohlédnou limit v jedné disciplíně. Denisa Ščerbová aby prostudovala požadované výkony téměř všechny. Může se totiž stát, že se na halové mistrovství světa nominuje hned ve čtyřech disciplínách!

Už loni před halovým ME v Birminghamu dumala, jestli zvolit pětiboj nebo dálku. „A vybrala jsem dobře,“ usmívá se. I kvůli problémům s nohou totiž absolvovala jen svoji nejsilnější disciplínu a vybojovala premiérovou seniorskou medaili – bronz. Letos ve Valencii to může být těžší volba. „Ještě netuším, jakou disciplínu půjdu,“ krčí rameny.

O víkendu v Sheffieldu vylepšila svůj pětibojařský český rekord o 240 bodů na 4632. A jen tak mimochodem zaběhla i limit na 60 m překážek časem 8,20 s…
„Myslela jsem maximálně na výkon 8,30. Ani celkově jsem si propočet nedělala. Ještě bych pak pokazila první disciplínu a byla nervózní, že už to nesplním,“ vysvětluje vítkovická atletka.

Ve světových pětibojařských tabulkách je nyní na posledním postupovém místě pro Valencii a musí doufat, že do 18. února ji nikdo nepřekoná. Proto by raději splnila limit i v dálce – třeba zrovna v místě, kde se dočkala svého největšího seniorského úspěchu. „V Birminghamu bude trojboj – překážky, dálka a čtvrtka,“ říká svěřenkyně trenéra Dudy. A na čtyřistametrové trati má rovněž nemalé ambice. „Chtěla bych holkám pomoct na štafetu,“ plánuje. Pokud by totiž s triem Hejnová, Bartoničková, Bergerová stlačily průměrný čas pod 53,80 sekundy, jela by do Valencie i česká štafeta.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika