Rubriky:

Atletika

Novým šéfem ruské atletiky je podnikatel Jurčenko

28. února 2020 15:07 - Moskva

Novým předsedou ruského atletického svazu byl zvolen podnikatel a bývalý viceguvernér Jevgenij Jurčenko, který ho má vyvézt z dlouhodobé krize a pomoci obnovit ruské členství ve světové atletické federaci. Svaz byl bez předsedy od listopadu. Začátkem února odstoupil i výkonný výbor poté, co mu vláda na měsíc pozastavila státní akreditaci.

 

Tatyana Makeyeva, Reuters

Jednapadesátiletý Jurčenko, jenž má se sportovním managementem minimální zkušenosti, byl před dnešní volbou jediným kandidátem. Zbývající tři odstoupili v průběhu tohoto měsíce. Za Jurčenkem údajně stojí Kreml.

Předchozí předseda Dmitrij Šljachtin rezignoval loni v listopadu poté, co ho společně s dalšími šesti lidmi světová federace suspendovala kvůli podezření, že se pomocí falešných lékařských dokladů snažili krýt výškaře Danila Lysenka.

Předseda ruské atletiky má kvůli podvodu zastavenou činnost

Ruský svaz je kvůli dopingu suspendován od roku 2015 a atleti od té doby směli po splnění podmínek soutěžit na mezinárodních akcích jen jako neutrální. Minulý měsíc však Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) navrhla, aby v případě prokázání viny v Lysenkově případu nesměli ruští sportovci závodit ani s neutrálním statusem a aby byla ruská federace z World Athletics zcela vyřazena. To by mohlo vést k neúčasti všech ruských atletů na olympijských hrách v Tokiu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika