Řek Kuros vyhrál brněnský Světový pohár v ultramaratónu

Řecký vytrvalec Janis Kuros zvítězil v halovém závodě SP běžců na osmačtyřicet hodin, který se konal v pavilonu Z na Brněnském výstavišti. Favorit víkendového ultramaratónu uběhl 408,010 kilometru, na druhém místě skončila nejrychlejší žena Michaela Dimitriadu, která vylepšila výkonem 364,250 km český rekord ve své kategorii.

Obhájce loňského prvenství Tony Mangan z Irska zůstal hluboko v poli poražených. Před rokem v Brně vytvořil nejlepší světový výkon v hale 426,178 km, tentokrát ale Mangan už v průběhu prvního dne svůj pokus o další zlepšení vzdal.

Vítězný Kuros, který před dvanácti lety vytvořil v běhu na 48 hodin nejlepší světový výkon 473,497 km na otevřené dráze, se dostal hned po startu do čela průběžné klasifikace. "Chyběl mi soupeř, a tím i potřebná motivace hlavně v průběhu druhého dne. Hlídal jsem si už jen prvenství," uvedl Kuros.

Také vítězka soutěže žen Dimitriadu v závěrečné části zvolnila. "Kuros měl přede mnou velký náskok a také za mnou byla výrazná propast. Proto jsem raději šetřila síla na další závody. I když se mi běželo v pohodě a bez výraznější krize," poznamenala Dimitriadu.