Rubriky:

Atletika

Maraton ve Vídni se kvůli koronaviru v dubnu nepoběží

11. března 2020 14:33 - Vídeň

Maraton ve Vídni je dalším běžeckým závodem, který doplatil na epidemii koronaviru. Akci naplánovanou na 19. dubna dnes pořadatelé zrušili. Považovali za nemožné závod v současné situaci bezpečně uspořádat. V Rakousku jsou navíc zatím do 3. dubna zakázány všechny venkovní akce pro více než 500 lidí.

 

Na maratonu ve Vídni se očekávalo 45 000 účastníků ze 130 zemí. Mezi dvanácti tisícovkami cizinců byly přihlášeny i čtyři stovky běžců z Itálie, která je největším evropským ohniskem koronaviru. Na rozdíl od jiných světových závodů, jako jsou maratony v Paříži nebo v Barceloně, pořadatelé nenašli náhradní podzimní termín. "Vzhledem k množství akcí v metropoli není volná kapacita pro další maraton," vysvětlili organizátoři, proč se bude závodit až za rok.

Běžci přijdou o velkou akci také v New Yorku, kde se 15. března neuskuteční půlmaraton. Chystalo se na něj 25.000 lidí. V zámoří se zatím sportovní akce neruší tolik jako v Asii a Evropě. Začátkem tohoto týdne byl ale těsně před rozehráním zrušen prestižní tenisový turnaj v Indian Wells.

Zákaz akcí ruší v tuzemsku běžecké závody, zřejmě i půlmaraton v Praze

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika