Bolt vyhrál na jamajském šampionátu i dvoustovku

KINGSTON

Jamajčan Usain Bolt vyhrál na národním šampionátu i závod na 200 metrů a může startovat na olympijských hrách v Pekingu v obou sprintech. Světový rekordman na stovce, na které v sobotu vyhrál souboj se svým předchůdcem Asafou Powellem, v neděli na dvojnásobné trati zaběhl druhý nejlepší čas roku 19,97 sekundy. Rychleji letos běžel Bolt jen při své letošní premiéře v závodu na 200 metrů na ostravské Zlaté tretře, kde zvítězil za 19,83.

"Byl to dobrý závod. Mým cílem bylo se kvalifikovat a to se mi povedlo. Byl to náročný víkend, neměl jsem v plánu běžet extrémně rychle," uvedl Bolt. Za svou hlavní disciplínu stále označuje dvoustovku a neoznámil, jak bude vypadat jeho program v Pekingu. Dá se však očekávat, že nastoupí do obou závodů.

Na ženské dvoustovce si spravila chuť olympijská šampionka z Atén Veronica Campbellová-Brownová, která zvítězila v nejlepším čase sezóny 21,94. Na poloviční trati skončila mistryně světa v sobotu čtvrtá a nominace pro závod v Pekingu jí unikla.

"Samozřejmě jsem z toho byla zklamaná, protože jsem chtěla na olympiádě získat double. Nevím, co se stalo, ale měla jsem pak o to větší motivaci pro dvoustovku," řekla Campbellová-Brownová.

Výsledky:
Muži - 200 m: 1. Bolt 19,97, 2. Anderson 20,17, 3. Williams 20,20, 400 m: 1. Blackwood 45,21
Ženy - 200 m: 1. Campbellová-Brownová 21,94, 2. Stewartová 21,99, 3. Simpsonová 22,11, 400 m: 1. Whyteová 50,05, 100 m př.: 1. Fosterová-Hyltonová 12,50