Překážkářka Škrobáková vyhrála v Leverkusenu za 13,00

LEVERKUSEN

Lucie Škrobáková vyhrála na atletickém mítinku v Leverkusenu závod v běhu na 100 metrů překážek a za pomoci příliš silného větru dosáhla času 13,00. To by byl v regulérních podmínkách druhý výkon v české historii. Rychleji běžela sama jen na začátku července na domácím šampionátu, kdy stanovila národní maximum časem 12,93.

Česká olympionička měla ve finále trochu ulehčenou úlohu, protože do závěrečného běhu nenastoupila domácí Carolin Nytraová, jež v rozběhu dosáhla času 12,82. Škrobáková postoupila do finále "regulérním" časem 13,10.

O nejlepší výkon mítinku se postarala velká soupeřka oštěpařky Barbory Špotákové Christina Obergföllová, jež vyhrála hodem dlouhým 66,92 metru, což je čtvrtý nejdelší hod sezóny. Sama už letos hodila jednou dál, dva nejdelší pokusy má na kontě česká rekordmanka.

Na třetí místo světových tabulek se pokusem 66,06 posunula další Němka Linda Stahlová, která ale bude na olympiádě v Pekingu chybět. V době uzávěrky nominace jí přitom k olympijskému limitu chyběly pouhé dva centimetry.

Z výsledků:
Muži - 100 m: 1. Moore (USA) 10,15 (v rozběhu Milo (ČR) 10,52), kladivo: 1. Esser (Něm.) 79,97.
Ženy - 100 m př. (vítr +2,5 m/s): 1. Škrobáková (ČR) 13,00, koule: 1. Kleinertová 19,49, oštěp: 1. Obergföllová 66,92, 2. Stahlová (obě Něm.) 66,06.