Rubriky:

Atletika

Šéf IAAF potvrdil, že dva medailisté z hodu kladivem dopovali

5. září 2008 23:08 - BRUSEL

Prezident mezinárodní atletické federace IAAF Lamine Diack v páetk na mítinku Zlaté ligy v Bruselu podle agentury AP potvrdil, že na olympijských hrách v Pekingu měli dva medailisté z hodu kladivem pozitivní test na doping. Jde o Bělorusy Vadima Děvjatovského a Ivana Tichona, jejichž dopingový případ začal ve čtvrtek vyšetřovat Mezinárodní olympijský výbor.

"Byli testováni a bylo to pozitivní," řekl Diack. Podle středeční zprávy ruské tiskové agentury All-Sport, která se odvolávala na dobře informovaný zdroj s kontaktem na Světovou antidopingovou agenturu WADA, měli oba Bělorusové po olympijském finále pozitivní výsledek dopingové zkoušky na testosteron. Děvjatovskij skončil v Pekingu za vítězným Primožem Kozmusem ze Slovinska druhý, trojnásobný mistr světa Tichon byl třetí.

Vedle odebrání olympijských medailí hrozí navíc Děvjatovskému doživotní trest. Jednatřicetiletý atlet si totiž v letech 2000 až 2002 odpykal distanc za jiný dopingový prohřešek. Po případné diskvalifikaci Bělorusů by se na druhé místo olympijské soutěže posunul Maďar Krisztian Pars, bronz by získal obhájce zlata z Atén Japonec Kodži Murofuši.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika