Rubriky:

Atletika

Praha se může těšit, halový rekord je Roblesův hlavní cíl

16. září 2008 10:48 - HAVANA

Pořadatelé únorového atletického mítinku v Praze mají značnou naději, že jejich přání, aby Dayron Robles zaběhl v O2 Areně světový rekord na 60 metrů překážek, bude vyslyšeno. Kubánský olympijský vítěz a majitel historicky nejlepšího času na stodesítce se totiž v rozhovoru pro agenturu Reuters nechal slyšet, že halové maximum je jeho prvořadou metou v příští sezóně.

"Hlavní cíl je halový světový rekord," prohlásil jednadvacetiletý rodák z Guantanama, který se v současnosti zdržuje doma na Kubě, kam dorazil už v neděli. Pražští organizátoři jej v pondělí na dálku představili jako jednu z hlavních hvězd chystaného mítinku a slibují si od něj, že napodobí svůj červnový výkon z Ostravy, kdy ještě naprosto nečekaně vytvořil světový rekord na 110 metrů časem 12,87.

Na Zlaté tretře si tehdy vylepšil osobní rekord o pět setin a o jednu pokořil čas Číňana Liou Sianga. V hale by potřeboval z osobního rekordu ubrat tři setiny, aby alespoň vyrovnal čtrnáct let staré maximum 7,30 slavného Colina Jacksona.

Robles využije návrat domů ke zotavení z drobných zranění, která jej přinutila vynechat víkendové Světové atletické finále ve Stuttgartu. Banální potíže s kotníkem a palcem na noze si přivodil na mítinku kopnutím do překážky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika