Radcliffeová vyhrála potřetí maratón v New Yorku

NEW YORK

Britská běžkyně Paula Radcliffeová obhájila vítězství v maratónu v New Yorku. Světová rekordmanka v neděli proběhla cílem v Central Parku v čase 2:23:56 a vyhrála s téměř dvouminutovým náskokem před čtyřicetiletou ruskou veteránkou Ludmilou Petrovovou. V mužském závodě si zopakoval předloňské prvenství Brazilec Marilson Gomes dos Santos.

Radcliffeová triumfovala v New Yorku už potřetí a vynahradila si nezdar na olympijských hrách v Pekingu. Tam přijela s mankem v přípravě poté, co musela přerušit trénink kvůli únavové zlomenině stehenní kosti, a obsadila 23. místo. Vícekrát vyhrála na Manhattanu jen norská legenda Grete Waitzová, která se zapsala mezi vítězky celkem devětkrát.

Gomes dos Santos vybavený v chladném počasí čepicí a rukavicemi předstihl jeden a půl kilometru před cílem Maročana Abderrahíma Gumrího a vyhrál za 2:08:43 s náskokem 24 sekund. Gumrí se musel spokojit s druhým místem už loni. Oba vítězové inkasovali prémii 165 000 dolarů.