Maratón v Aténách vyhrál popáté za sebou Keňan

ATÉNY

Absolutním triumfem keňských běžců v neděli skončil v řecké metropoli Aténský maratón. Ve strhujícím závěrečném spurtu zvítězil Paul Lekuraa před Seureiem Juliem Kiprotichem, který dosáhl na náročné historické trati z Marathonu do Atén shodného času 2:12:42 hodiny, třetí skončil se sedmisekundovým odstupem Paul Kogo. Aténský maraton měl keňského vítěze popáté za sebou, závod žen vyhrála Japonka Mai Tagamiová za 2:36:58.

Na startu hlavního závodu byl rekordní počet 4600 běžců, stínem bylo podobně jako při nedávném Newyorském maratonu úmrtí jednoho z účastníků, který nepřežil doprovodný běh na deset kilometrů. Šedesátiletý Řek na trati zkolaboval, a třebaže se to přihodilo nedaleko nemocnice, lékaři už jej nedokázali kvůli srdeční zástavě přivést k životu.

MARATÓN:
Muži: 1. Lekuraa 2:12:42, 2. J.S. Kiprotich 2:12:42, 3. Kogo (všichni Keňa) 2:12:49.
Ženy: 1. Tagamiová (Jap.) 2:36:58, 2. Tichonovová (Rus.) 2:40:45, 3. Ampatziduová (Řec.) 2:40:53.