Rubriky:

Atletika

IAAF se odvolala k CAS proti trestům pro sedm ruských atletek

27. listopadu 2008 16:08 - MONTE CARLO

Mezinárodní atletická federace IAAF se podle očekávání odvolala ke světové sportovní arbitráži CAS kvůli trestu za doping pro sedm elitních ruských atletek. IAAF nesouhlasí s tím, že dvouletý distanc dostalo pět běžkyň a dvě vrhačky zpětně, takže by se mohly opět představit například už příští rok na mistrovství světa.

Špičkové ruské atletky podváděly při odevzdávání vzorků moči už v dubnu a květnu roku 2007, na jejich prohřešek se přišlo porovnáním vzorků DNA letos krátce před olympijskými hrami. Národní svaz před měsícem udělil všem závodnicím dvouletý trest, ovšem zpětně od doby přestupku, a ne od okamžiku, kdy byly suspendovány.

"Je nepřijatelné, aby tyto atletky dostaly trest v podstatě na devět nebo deset měsíců, takže by už klidně mohly závodit v roce 2009. Navíc okolnosti jejich případu opravňují IAAF k tomu, aby byly suspendovány na víc než na minimální dva roky," uvedl dnes v tiskovém prohlášení prezident světové atletiky Lamine Diack.

Při podvádění byly přistiženy dvojnásobná mistryně světa v běhu na 1500 metrů Taťjana Tomašovová, halová světová šampionka a rekordmanka na patnáctistovce Jelena Sobolevová, bývalá mistryně světa na 5000 m Olga Jegorovová, halová vicemistryně světa na 1500 m Julija Fomenková a půlkařka Světlana Čerkasovová. Provinily se také mistryně Evropy a stříbrná medailistka z MS v hodu diskem Darja Piščalnikovová a bývalá světová rekordmanka v hodu kladivem Gulfija Chanafejevová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika