Rubriky:

Atletika

Liou Sianga bude operovat stejný lékař jako Jao Minga

2. prosince 2008 09:01 - PEKING

Číňané vložili osud své atletické hvězdy Liou Sianga do rukou lékaře basketbalistů Houstonu Rockets Toma Clantona. Ten by měl úřadujícímu mistru světa v běhu na 110 metrů překážek provést operaci zraněné achillovky.

Clanton loni pomohl pivotovi Houstonu Jao Mingovi zotavit se z únavové zlomeniny levé nohy a stihnout olympiádu na domácí půdě v Číně. To hrálo v rozhodování čínských funkcionářů klíčovou roli. "Operoval Jao Minga, to byl hlavní důvod, proč jsme si ho vybrali," řekl Feng Šu-jung, zástupce ředitele administrativního centra čínské atletiky.

Liou Siang kvůli zranění před domácím publikem odkulhal z olympijského závodu ještě před startem prvního rozběhu. Ve středu odlétá do zámoří a v pátek by měl na klinice v Houstonu absolvovat operaci. Ve Spojených státech zůstane i během rekonvalescence a bude využívat pomoci Jao Minga a jeho rodiny.

Pětadvacetiletý překážkář se bude léčit ještě minimálně šest měsíců. Na nedávném vyhlášení nejlepších světových atletů v Monte Carlu novinářům řekl, že si není jistý, zda bude schopen příští rok v srpnu v Berlíně obhajovat světový titul.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika