Rubriky:

Atletika

Tyčkařskou hvězdu Isinbajevovou bude oblékat "létající Číňan"

11. února 2009 08:27 - NEW YORK

Světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová uzavřela podle agentury Reuters lukrativní smlouvu s největším čínským výrobcem sportovního oblečení. Společnosti Li Ning šéfuje stejnojmenný legendární gymnasta. Toho loni proslavilo vystoupení na slavnostním zahájení olympijských her v Pekingu, které završil zapálením ohně po dlouhém letu vzduchem na lanech.

Pětiletý kontrakt má dvojnásobné olympijské vítězce a mistryni světa vynést ročně 1,5 miliónu dolarů. "Žádný jiný atlet takovéhle peníze nevydělává," řekl agentuře Reuters anonymní zdroj seznámený s jednáním. Isinbajevovou dosud oblékal Adidas.

Trojnásobná světová Atletka roku, která jako jediná žena dokáže o tyči překonat pět metrů, se 26. února zúčastní Mítinku světových rekordmanů v pražské O2 Areně.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.