Překážkář Svoboda zaběhl v Düsseldorfu nový český rekord

Český překážkář Petr Svoboda vymazal na pátečním mítinku v Düsseldorfu jednadvacet let staré národní maximum na šedesátimetrové trati. V rozběhu dosáhl času 7,55, čímž o setinu překonal výkon Aleše Höffera z roku 1988. Svobodovi, jenž už má jistou účast na mistrovství Evropy, finále už tolik nevyšlo a do cíle nedoběhl.

Činila se i další česká naděje nad překážkami Lucie Škrobáková. Ta vyhrála svůj rozběh časem 8,06 sekundy, kterým jen o tři setiny zaostala za vlastním týden starým národním rekordem. Ve vyrovnaném finále běžela o setinu pomaleji, což stačilo na třetí místo. Zvítězila Američanka Yvette Lewisová.

Z dalších českých adeptů na splnění limitu pro halové mistrovství Evropy se nikomu nedařilo. Překážkářka Jana Korešová skončila v rozběhu, trojskokance Martině Šestákové zase chybělo ke čtrnáctimetrové hranici plných 57 centimetrů. Mílařka Marcela Lustigová zaostala za limitem o necelou vteřinu a půl a skončila šestá.

Halový atletický mítink ozdobily dva nejlepší světové výkony roku, letošní maximum navíc vyrovnala bahamská sprinterka Chandra Sturrupová. Nejrychlejší čtvrtku roku zaběhl Ir David Gillick, který dosáhl času 46,18. Činili se také vytrvalci na pětikilometrové trati, nejrychlejší z nich byl Katařan James Kwalia za 13:25,69.

Halový atletický mítink v Düsseldorfu
Muži - 60 m: 1. Blanton (USA) 6,59, 800 m: 1. Ismail (Súd.) 1:46,76, 5000 m: 1. Kwalia (Kat.) 13:25,69, 400 m: 1. Gillick (Ir.) 46,18, 60 m př.: 1. Sands (Bah.) 7,50, ... v rozběhu Svoboda (ČR) 7,55 - český rekord, trojskok: 1. Gregorio (Braz.) 17,04, tyč: 1. Scherbarth (Něm.) 570.
Ženy - 60 m: 1. Sturrupová (Bah.) 7,17, 600 m: 1. Petljuková (Ukr.) 1:26,87, ...7. Masná (ČR) 1:31,10, 1500 m: 1. Ejdysová (Pol.) 4:07,92, ... 6. Lustigová 4:17,49, 7. Čapková (obě ČR) 4:18,91, 60 m př.: 1. Lewisová (USA) 8,06, ...3. Škrobáková 8,07, 13. Korešová (obě ČR) 8,41, trojskok: 1. Savigneová (Kub.) 14,62, ...8. Šestáková (ČR) 13,43.