Powell zaběhl první letošní stovku v Melbourne za 10,23 sekundy

MELBOURNE

Bývalý světový rekordman Asafa Powell zaběhl první stovku v letošní sezoně za 10,23 sekundy. Na čtvrtečním atletickém mítinku Grand Prix v Melbourne tímto časem jamajský sprinter suverénně vyhrál, jeho krajan Nesta Carter byl na druhém místě o 19 setin pomalejší.

Proti závodníkům vál vítr o rychlosti 1,4 m/s. "Vítr byl nepříjemný, navíc bylo dost chladno. Ale jsem spokojený. Zvládl jsem to, uvidíme příště," citovala agentura AP šestadvacetiletého Powella, jehož osobní rekord má hodnotu 9,74 sekundy.

Olympijský vítěz ve skoku o tyči Steve Hooker z Austrálie, který v halové sezoně několikrát zdolal šest metrů, zvítězil výkonem 580 cm. Třetí místo v soutěži trojskokanů obsadil český atlet Tomáš Cholenský (15,57).