Ruští atleti Ježov a Kanalesová měli pozitivní test na EPO

MOSKVA

Ruští mílaři Vladimir Ježov a Jelena Kanalesová neprošli dopingovou zkouškou během únorového národního halového šampionátu. Podle agentury All-Sport byly jejich vzorky pozitivní na krevní doping EPO. Sedmadvacetiletý Ježov na závodech v Moskvě vyhrál, o šest let starší Kanalesová skončila sedmá.

Ruská atletická federace přistoupila na rozsáhlé testování atletů v halové sezoně poté, co bylo loni přistiženo patnáct jejích sportovců.

Dvouleté tresty dostaly například dvojnásobná mistryně světa v běhu na 1500 metrů Taťjana Tomašovová, halová světová šampionka a rekordmanka na patnáctistovce Jelena Sobolevová, bývalá mistryně světa na 5000 m Olga Jegorovová, halová vicemistryně světa na 1500 m Julija Fomenková, půlkařka Světlana Čerkasovová, mistryně Evropy a stříbrná medailistka z MS v hodu diskem Darja Piščalnikovová nebo bývalá světová rekordmanka v hodu kladivem Gulfija Chanafejevová.