Rubriky:

Atletika

K prvnímu pokusu se připravuje inženýrka Špotáková

20. května 2009 08:41 - PRAHA

Trénink, diplomová práce, trénink, škola. Taková byla náplň olympijské vítězky v hodu oštěpem Barbory Špotákové. To se ale příští týden změní. Světová rekordmanka má v pondělí státnice a hned v úterý se chystá na své první letošní závody. "Pokud vše dopadne dobře, tak v úterý uslyšíte, že k prvnímu pokusu se připravuje inženýrka Špotáková," smála se atletka.

V úterý pokřtila Barbora Špotáková svou biografii Bára a šla se učit. Již příští týden v pondělí ji totiž čekají státní zkoušky na vysoké škole zemědělské. „Mám trochu bolavou achillovku. Lékaři mi nařídili týden odpočívat, takže toho využiji a budu se učit na státnice,“ přiznala sedmadvacetiletá oštěpařka. „Na jednu stranu se trochu bojím, na druhou se těším, že už to bude za mnou. Už tam chodím hodně dlouho. Říkám si, že to je až skoro ostuda.“

Hned v úterý čekají olympijskou vítězku první závody na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. „Bude to pro mě takový test. Sama jsem zvědavá, jak se mi den po státnicích bude dařit. Pokud vše dopadne dobře, tak by pořadatel mohl hlásit, že k prvnímu pokusu se připravuje inženýrka Špotáková,“ smála se jablonecká rodačka. 

Cítí se v dobré formě 

S přípravou na sezónu je úřadující mistryně světa spokojená. „Příprava se mi povedla. Po olympijských hrách to bylo náročné období. Kdybych musela absolvovat všechny akce, tak už bych tady kvůli vyčerpání nebyla. I svým blízkým jsem se nemohla tolik věnovat. Atletika ale pro mě byla pořád prioritou,“ vyprávěla světová rekordmanka.

"Zima nebyla úplně podle mých představ. A tak jsem odjela s přítelem na dovolenou, a to mě nakoplo. Poté jsem trénovala jako před olympiádou a myslím, že jsem v dobré formě. Možná ještě v lepší než loni,“ dodala. "Až nyní mě začala trochu pobolívat Achillova šlacha, ale není to nic vážného."

Vrcholem sezóny bude srpnové mistrovství světa v Berlíně, kde bude Špotáková obhajovat zlatou medaili. „Je to až za tři měsíce. Člověk potřebuje, aby zůstal zdravý a přálo mu také štěstí. Finále oštěpu je na programu 18. srpna. Tři dny před výročím okupace Československa. Loni jsem na olympiádě posledním hodem vzala Rusce Marii Abakumovové zlato. Takže mi to bude chtít letos určitě vrátit. Já se ale nedám,“ uzavřela nejlepší sportovkyně České republiky za uplynulý rok.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit