Rubriky:

Atletika

Šebrle se na Memoriálu Josefa Odložila představí ve třech disciplínách

4. června 2009 13:12 - PRAHA

Další domácí hvězdou, která se představí v pondělí 8. června na Memoriálu Josefa Odložila, bude desetibojař Roman Šebrle. Světový rekordman se rozhodl startovat ve třech disciplínách. „Určitě tady budu závodit ve vrhu koulí, dálce a běhu na 110 m překážek,“ prozradil na čtvrteční tiskové konferenci čtyřiatřicetiletý atlet.

Minulý týden motivoval ředitel mítinku Miroslav Ševčík Barboru Špotákovou tím, že pokud hodí na Memoriálu Josefa Odložila světový rekord, obdrží dvacet tisíc dolarů. A nyní se pokouší "vyhecovat" také desetibojaře Romana Šebrleho. "O uplynulém víkendu v Götzisu skočil Roman v dálce 786 cm. Pokud se mu v pondělí povede přeskočit osm metrů, dostane od nás tisíc dolarů," prohlásil Miroslav  Ševčík.

"Bude to moje první akce po Götzisu a už se moc těším. Navíc je to doma na Julisce," řekl světový rekordman v desetiboji. "Jsem rád, že mohu závodit mezi dvěma desetiboji. Udržím se v kondici a poladím formu na další důležité soutěže," dodal Šebrle, kterého za tři týdny čeká desetiboj v Kladně.

Největší hvězdou bude Špotáková

Největší hvězdou mítinku bude olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která již před nedávnem prohlásila, že se pokusí překonat sedmdesátimetrovou hranici. Kromě ní se v pondělí na pražské Julisce představí kompletní česká špička. V běhu na 110 m překážek by o prvenství měl bojovat Petr Svoboda, bronzový medailista z letošního halového mistrovství Evropy.

V soutěži diskařek by se o vítězce mohlo rozhodnout mezi Věrou Cechlovou-Pospíšilovou a Ukrajinkou Olenou Antonovovou, bronzovou medailistkou z olympijských her v Pekingu. Dalším vrcholem dne by měla být soutěž kladivářů. V ní se objeví Polák Szymon Ziolkowski, jenž přivezl nejcennější kov z olympijských her v Sydney v roce 2000 a letos jasně nejlepší kladivář Krisztián Pars z Maďarska. O dobré umístění se v této elitní společnosti pokusí i český zástupce Lukáš Melich.

V dálce bude kromě Romana Šebrleho startovat také česká jednička Roman Novotný, od něhož pořadatelé očekávají výkon kolem 820 cm. Celkem se bude závodit v sedmnácti disciplínách. Hlavní program začne v 17 hodin. Vstupenky jsou jako v předešlých letech zdarma a budou slosovatelné.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika