Kvůli koronaviru se nepoběží ani maraton v Chicagu

13. července 2020 20:52 - Chicago

Chicagský maraton padl jako další z velkých běžeckých akcí za oběť pandemii koronaviru. Závod plánovaný na 11. října se letos neuskuteční, oznámili dnes pořadatelé. Již dříve byly zrušeny maratony v Bostonu, Berlíně a New Yorku.

 

Kathy Kmonicek, ČTK/AP

Ze závodů spadajících do kategorie World Marathon Majors se letos uskutečnil zatím jen březnový maraton v Tokiu. Londýnský maraton byl přeložen z dubnového termínu na 4. října.

V Chicagu se chystali na 42. ročník populárního maratonu, který loni absolvovalo přes 45 tisíc startujících. V ulicích města podle organizátorů obvykle závod sleduje více než 1,5 milionu lidí. Přihlášení běžci si mohou převést startovné na roky 2021, 2022 či 2023, nebo dostanou peníze zpátky.

První mistrovský titul je doma! Běžkyně Joglová může slavit, vylepšila si i osobák

Maraton v Chicagu byl zrušen podruhé v historii. V roce 1987 se nekonal poté, co přišel o podporu sponzora. Organizátoři tehdy uspořádali ve skromných podmínkách závod na poloviční trati.

Kvůli koronaviru se letos nepoběží ani městský maraton v Praze.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.