Orientační běžkyně Juřeníková obsadila na SP v Norsku páté místo

BAERUM

Ve čtvrtém závodě Světového poháru v orientačním běhu obsadila česká reprezentantka Eva Juřeníková páté místo a v celkovém hodnocení SP se posunula na osmou příčku. Sobotní závod na klasické trati v norském Baerumu suverénně vyhrála Minna Kauppiová z Finska. Na mužské trati byl nejrychlejší Švéd Martin Johansson, nejlepší z Čechů Jan Procházka skončil šestadvacátý.

V závodu na 10,8 km, v němž se startovalo handicapově podle výsledků z krátké trati, se Juřeníková dokázala posunout z desátého místa na páté. Na vítěznou Kauppiovou ztratila v celkovém součtu osm a půl minuty. Běželo se za vysoké teploty 28 stupňů Celsia, která pro Skandinávii není příliš typická.

V SP bodovaly i všechny další české reprezentantky. Na 25. a 26. místě spolu finišovaly Dana Brožková a Martina Dočkalová, Vendula Klechová obsadila 29. příčku, Radka Brožková byla 37. a Jana Panchártková čtyřicátá.

Johansson se do čela dokázal probojovat až deváté startovní pozice, do cíle doběhl s náskokem 22 sekund před Andersem Nordbergem z Norska. Na čtyřicátém místě z Čechů bodoval ještě Tomáš Dlabaja.

Výsledky závodu SP v orientačním běhu na klasické trati v Baerumu (Norsko):
Muži: 1. Johansson (Švéd.) 2:05:33, 2. Nordberg (Nor.) -22, 3. Wingstedt (Švéd.) -23, ...26. Procházka -13:16, 40. Dlabaja -17:54, 41. Šedivý -18:05, 43. Smola -18:41, 47. Rajnošek -21:05, 67. Král (všichni ČR) -39:16.
Ženy: 1. Kauppiová (Fin.) 1:56:47, 2. Andersenová (Nor.) -3:37, 3. Niggliová (Švýc.) -4:55, ...5. Juřeníková -8:32, 25. D. Brožková -18:51, 26. Dočkalová -18:52, 29. Klechová -22:58, 37. R. Brožková -25:59, 40. Panchártková (všechny ČR) -26:56.